Loading color scheme

Екоспільноти захищають та годують

З початку повномасштабного вторгнення наша організація бере участь в проекті Зелена дорога екопоселень. Разом із нашими партнерами ГО "Глобальна мережа екопоселень України" ми розвинули мережу локацій, що приймають внутрішньо переміщених осіб. Зважаючи на нашу спеціалізацію, особливу увагу ми приділяємо можливостям підсилення наших пермакультурних центрів, які займаються вирощуванням і переробкою їжі.

Ми дуже раді, що нас підтримав проєкт "Термінова підтримка ЄС для громадянського суспільства" від ІСАР Єднання за фінансової підтримки Європейського Союзу.

 

В рамках проекту 5 господарств отримали сільськогосподарську техніку, засоби опалення, побутову техніку, сантехніку тощо, які дозволили їм покращити умови перебування ВПО, збільшити кількісно і якісно вирощування та переробку продукції, залучити нових людей до виробництва та переробки, проводити екскурсії та майстерки.

Цими господарствами стали Присадибне господарство Родини БілоусБерегиняЕтно-хатаМірина майстерня сиру та Тепла гора.

    

Даний проєкт дозволив нашій організації залишатися в контакті з центрами Мережі навчально-демонстраційних центрів пермакультури, продовжувати робочі процеси всередині організації, забезпечити зарплатою двох працівників, що в умовах війни було важливо людям. Насправді, підтримка центрів сприяла посиленню організаційного розвитку, адже, Мережа продовжує рости, проводити навчальні заходи, налагоджувати стале виробництво.

Проєкт допоміг обраним локаціям, членам їхніх родин та найближчому оточенню (75 осіб). Локації отримали у користування засоби, які одразу дозволили розширити площі обробітку землі, збільшити виробництво продукції, залучити людей до виробництва, пришвидшити заготівлю сіна, соломи тощо. Три спільноти в результаті налагодили волонтерську діяльність на користь ЗСУ. Господарства сушать фрукти та овочі, виготовляють енергетичні батончики, пастилу та передають волонтерами на передову, організовують благодійні заходи по збору коштів.

Проєкт покращив умови для ВПО, яких приймали і приймають локації (263 осіб) - внутрішньо переміщені особи з Харківської, Київської, Чернігівської та інших областей, які перебували у відібраних локаціях від кількох днів, до кількох місяців. ВПО були залучені у виробничі та навчальні процеси. Перебування в активних спільнотах сприяло відновленню психологічної рівноваги. 

     

Завдяки проєкту буде встановлено першу біогазову установку і започатковано сталу енергетику в одній з локацій.

Прямуємо разом до Перемоги і сталого майбутнього України!