Loading color scheme

Вісник січень 2020

Новини центрів

16 січня відбувся вебінар від Марії Пахолок про ферму та ботанічний сад Кадуорі у Гонконзі. Запис вебінару можна переклянути за посиланням:  https://youtu.be/PDM8FR1ygcA

20 січня відбувся вебінар від Томаса Крюгера про пермакультурне господарство у Латвії. Запис вебінару можна переглянути за посиланням:  https://youtu.be/tOIwPAne-J8 Вебінар англомовний.

Nota bene: Екокрамниця та школа довголіття "Берегиня"  з 24.01 знаходиться  за новою адресою: м.Івано-Франкіськ вул. Галицька 64/36 (напроти зупинки Муз. школа).

 

Можливості фінансування та підвищення організаційної спроможності

Гранти на мікропроекти від посольства Федеративної Республіки Німеччини

Посольство Німеччини в Україні щороку надає підтримку обмеженій кількості мікропроектів, які спрямовані на поліпшення умов життя вразливих верств населення. Йдеться про проекти, що реалізовуються протягом короткого терміну, як правило до трьох місяців. Дедлайн - 21 лютого 2020 року.

Формуляр заявки (українською)

Antrag und Finanzierungsplan (Deutsch)

Джерело

...

USAID: програма допомоги українським аграріям до 01.07.2020 

Малим та середнім підприємствам буде надана допомога у впровадженні міжнародних стандартів якості та безпечності продукції; у розробленні торговельних марок, брендів, упаковки продукції; у проведенні аналізу ринкової кон’юнктури та сегментування ринку; у створенні експортних стратегій та планів експорту, каталогів продукції та багато іншого.

 

Банк насіння

Центри пермакультури, як осередки відновлення і популяризації біорізноманіття, мають активно долучатись, проводити роботу із навчання по збереженню насіння/створення банку насіння/проведення насіннєвих ярмарок. Саме вони можуть стати насіннєвими центрами свого регіону.

Інформацію щодо банку насіння можна подивитися тут.

Ведення каталогу насіння - це дуже цікава робота, де ви відкриєте для себе багато властовостей відомих вам рослин та багато корисних рослин, про які ви раніше не знали. Звертайтесь Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

 

Волонтерство

Літній сад потребує волонтера-спеціаліста з натурального будівництва. Задача визначити можливість реконструкції старої саманної хати для облаштування житлового приміщення у пермакультурному центрі.

Пермакультурний центр Крин - Krin: слідкуйте за анонсами у ФБ

Потрібні волонтери на екологічну дослідну станцію "Глибокі балики" біля Ржищева (Київська область). Станція запрацює повноцінно з наступного року, але вже зараз запрошуються до співпраці зацікавлені науковці.  Потрібні волонтери на садові, будівельні та побутові роботи.  Зв'язуватись із Bogdan Popov (063) 624- 37-81 Також станція шукає людину, зацікавлену в утриманні кіз і виробленні молочної продукції.

Сад Єви запрошує волонтерів.

Анатолій Мішов запрошує усіх охочих на козину ферму (волонтерів, стажерів, партнерів і інших зацікавлених людей) пожити, попрацювати та долучитися до створення лісосаду на 18 гектара на Хмельниччині.

Екобуряки - сімейне господарство Буряківських запрошують волонтерів приєднатися до різноманітних проектів з будівництва з натуральних матеріалів (будинки, погреб, майстерня, тощо).

Хочу поволонтерити:

Леся Ясниська має бажання поволонтерити на короткий термін. Мешкає у Львові.

Ганна Шафраньош Під час відпустки протягом одного тижня хотіла б поволонтерити. Пермакультурою поки тільки теоретично цікавлюсь. Але хотіла б дізнатися більше та спробувати практично застосовувати її принципи на практиці.

Rita German хотелось бы тоже поволонтерить. Я в Запорожье, если есть возможность ездить, то по несколько часов в день два три дня в неделю.

 

Продукція та послуги центрів

Пермакультурний центр Крин - Krin - надає консультації з пермакультурного дизайну в місті.

Присадибне господарство Родини Білоус - займається вирощуванням ранньовесняної розсади овочів та квітів, насінництвом, органічним городництвом та садівництвом, рослинами для лісосаду, як декоративними так і хвойними.

Екопоселення та пермакультурний центр "Зелені кручі"
Vladimir Mruts та його родина обробляють землю та вирощують зернові, овочі, фрукти. У наявності є різні олії і дуже смачний тофу. Інша продукція та контакти.

Продукція ГО «Берегиня роду» від Марії Пахолок. Медові козинаки Тибетський збір молодості та багато трав. Повний перелік продукції та контакти.

Екобуряки - сімейне господарство Буряківських - крафтові сири, чаї та варення!

Сад Єви пропонує квітково-ягідні чаї місцевого збору та багатофункціональні багаторазові кольорові бавовняні торбинки. Замовляти можна у інстаграмі @evas.garden.ua або у ФБ. 

Пастила від членкині Правління Пермакультура в Україні керівниці напрямку пермакультурного дизайну Олени Марченко. ТОВ «Золоті гори» знаходиться в екологічно чистому районі Полтавської області. Пастила має в складі 100% малини, чи малину з цукром. Тільки два складники, що сертифіковані за європейськими стандартами «Органік стандарт». Більше інформації за посиланням тут або тут.

 

Курси, заходи та події

Зимовий з'їзд екопоселень, пермакультурна зустріч та конференція

 1-4 лютого 2020 року

від Пермакультура в Україні and Global Ecovillage Network. Ukraine та ГО "Насіннєва скарбниця"

Зимова подія для екопоселенців, мешканців родових помість, пермакультурників, еко свідомих містян та всіх, хто цікавиться сталим розвитком.

Для представників екопоселень, членів GEN Ukraine та Пермакультурної спілки особливі умови участі. Дивіться реєстрацію.

 

Курс для викладачів пермакультури із Канделою Варгас

6-14 червня в Екопоселенні та пермакультурному центрі "Зелені кручі" пройде Курс для викладачів пермакультури із Канделою Варгас. Унікальна можливість пройти в Україні навчання, за яким зазвичай необхідно їхати за кордон!

Цей курс для випускників сертифікаційного курсу пермакультурного дизайну, що хочуть поширювати знання з пермакультури та бути викладачами, або просто поглибити свої знання з пермакультури та методів її викладання.

При оплаті до 1 березня 15% знижки!