Loading color scheme

Вісник лютий 2020

Новини 

1) Відбувся Зимовий з'їзд екопоселень, пермакультурна зустріч та конференція 1-4 лютого 2020 року.

Фотографії з заходу ми можете знайти у альбомі.

Також ви можете переглянути презентації та відео доповідачів 2 лютого.

2) Розпочалися відкриті вебінари сертифікаційного курсу пермакультурного дизайну 2020.

Записи вебінарів ви можете знайти за посиланнями: 

17 лютого - перший відкритий вебінар Тетяни Дінер "Біочар. Терра Прета. Чорнозем своїми руками". 

24 лютого  - другий відкритий вебінар  "Глибинні взаємозв'язки людини, природи та космосу" Тетяни Дінер. 

2 березня відбудеться третій відритий вебінар Тетяни Дінер "Теорія вирішення винахідницьких задач у пермакультурі."

17 березня -  четвертий відритий вебінар Ірини Казакової "Як виростити безпечну їжу у місті". 

Більше інформації за посиланням.

3) 26 лютого провели Відкриту зустріч пермакультурних центрів. Розмовляли про майбутні експерименти, сонячне зрошення, світлицю Тімірязєва, теперішню зиму і прогнози та запрошували волонтерів.

 

Можливості фінансування та підвищення організаційної спроможності

USAID: програма допомоги українським аграріям до 01.07.2020 

Малим та середнім підприємствам буде надана допомога у впровадженні міжнародних стандартів якості та безпечності продукції; у розробленні торговельних марок, брендів, упаковки продукції; у проведенні аналізу ринкової кон’юнктури та сегментування ринку; у створенні експортних стратегій та планів експорту, каталогів продукції та багато іншого.

 

Банк насіння

Центри пермакультури, як осередки відновлення і популяризації біорізноманіття, мають активно долучатись, проводити роботу із навчання по збереженню насіння/створення банку насіння/проведення насіннєвих ярмарок. Саме вони можуть стати насіннєвими центрами свого регіону.

Інформацію щодо банку насіння можна подивитися тут.

Ведення каталогу насіння - це дуже цікава робота, де ви відкриєте для себе багато властовостей відомих вам рослин та багато корисних рослин, про які ви раніше не знали. Звертайтесь Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

 

Волонтерство

Літній сад потребує волонтера-спеціаліста з натурального будівництва. Задача визначити можливість реконструкції старої саманної хати для облаштування житлового приміщення у пермакультурному центрі. Також запрошуються волонтери для розмітки території для втілення пермакультурного проекту.

Пермакультурний центр Крин - Krin: слідкуйте за анонсами у ФБ

Потрібні волонтери на екологічну дослідну станцію "Глибокі балики" біля Ржищева (Київська область). До співпраці запрошуються зацікавлені науковці.  Потрібні волонтери на садові, будівельні та побутові роботи. Запрошуються бажаючі для створення експериментальних грядок. Зв'язуватись із Bogdan Popov (063) 624- 37-81 Також станція шукає людину, зацікавлену в утриманні кіз і виробленні молочної продукції.

Сад Єви запрошує волонтерів для допомоги з розчищенням ділянки (переміщення спиляних дерев, старого шиферу,  скла та ін.) та іншими поточними роботами (напр. косіння трави у травні). 

Анатолій Мішов запрошує усіх охочих на козину ферму (волонтерів, стажерів, партнерів і інших зацікавлених людей) пожити, попрацювати та долучитися до створення лісосаду на 18 гектара на Хмельниччині.

Екобуряки - сімейне господарство Буряківських запрошують волонтерів приєднатися до різноманітних проектів з будівництва з натуральних матеріалів (будинки, погреб, майстерня, тощо), догляду за тваринами та підготовкою до вегетаційного сезону.

Хочу поволонтерити:

Леся Ясниська має бажання поволонтерити на короткий термін. Мешкає у Львові.

Ганна Шафраньош Під час відпустки протягом одного тижня хотіла б поволонтерити. Пермакультурою поки тільки теоретично цікавлюсь. Але хотіла б дізнатися більше та спробувати практично застосовувати її принципи на практиці.

Rita German хотелось бы тоже поволонтерить. Я в Запорожье, если есть возможность ездить, то по несколько часов в день два три дня в неделю.

 

Продукція та послуги центрів

Пермакультурний центр Крин - Krin - надає консультації з пермакультурного дизайну в місті.

Присадибне господарство Родини Білоус - займається вирощуванням ранньовесняної розсади овочів та квітів, насінництвом, органічним городництвом та садівництвом, рослинами для лісосаду, як декоративними так і хвойними.

Екопоселення та пермакультурний центр "Зелені кручі"
Vladimir Mruts та його родина обробляють землю та вирощують зернові, овочі, фрукти. У наявності є різні олії і дуже смачний тофу. Інша продукція та контакти.

Продукція ГО «Берегиня роду» від Марії Пахолок. Медові козинаки Тибетський збір молодості та багато трав. Повний перелік продукції та контакти.

Екобуряки - сімейне господарство Буряківських - крафтові сири, чаї та варення!

Сад Єви пропонує квітково-ягідні чаї місцевого збору та багатофункціональні багаторазові кольорові бавовняні торбинки. Замовляти можна у інстаграмі @evas.garden.ua або у ФБ. 

Пастила від членкині Правління Пермакультура в Україні керівниці напрямку пермакультурного дизайну Олени Марченко. ТОВ «Золоті гори» знаходиться в екологічно чистому районі Полтавської області. Пастила має в складі 100% малини, чи малину з цукром. Тільки два складники, що сертифіковані за європейськими стандартами «Органік стандарт». Більше інформації за посиланням тут або тут.

 

Курси, заходи та події

Курс для викладачів пермакультури із Канделою Варгас

6-14 червня в Екопоселенні та пермакультурному центрі "Зелені кручі" пройде Курс для викладачів пермакультури із Канделою Варгас. Унікальна можливість пройти в Україні навчання, за яким зазвичай необхідно їхати за кордон!

Цей курс для випускників сертифікаційного курсу пермакультурного дизайну, що хочуть поширювати знання з пермакультури та бути викладачами, або просто поглибити свої знання з пермакультури та методів її викладання.

При оплаті до 1 березня 15% знижки!

 

Сертифікаційний курс пермакультурного дизайну

Розпочато реєстрацію на сертифікаційний курс пермакультурного дизайну 2020 

Курс для тих, хто хоче стати рушієм позитивних змін у своїй спільноті, сільській та міській місцевостях, розвивати екологічне землеробство та місцеву економіку, будувати справедливе суспільство, охороняти та відновлювати природу.

Трьохмодульна практика (27-29 червня, 25-26 липня, 22-25 серпня)

Тижнева практика (9-16 серпня)

 

Птахи на ділянці та поза її межами. Міні-курс

6-8 червня запрошуємо на тематичний курс у Київській області Птахи на ділянці та поза її межами Як створити дружнє середовище для пернатих помічників. 

Курс розрахований на власників садів і городів, які розуміють користь птахів для ведення сільського господарства та урбан фермерства, але яким не вистачає знань і які хочуть поглибити розуміння птахів на своїх ділянках та поза нею.

Слідкувати за новинами можна на фейсбук сторінці