Конференція "Стале відновлення сільськогосподарських ландшафтів після військових дій"
Реєстрація Сторінка фейсбук - новини Програма Учасники Тези
Магістратура Конструктивна екологія та пермакультура Німецько-український курс InnoBioDiv
Медіа партнери
|
||||||
|
30 вересня - 4 жовтня 2023
Безкоштовна науково-практична онлайн конференція
Форми участі:
- Усні презентації
- Постерні презентації
- Публікація резюме досліджень в матеріалах конференції
- Співучасть у розробці рекомендацій відновлення агроландшафтів
- Робочі групи для обговорення співпраці та стратегічних обговорень
- Слухачі
Секції:
- Інструменти та підходи для оцінювання шкоди
- Моніторниг забруднень в харчових продуктах та кормах
- Екстрені заходи для зменшення шкоди
- Стратегії відновлення - природоохоронні підходи та ревайлдинг
- Стратегії відновлення – рекультиваційні підходи
- Мікробні препарати в проєктах відновлення
- Aгролісівництво та лісомеліорація в проєктах відновлення
- Біоенергетичні культури в проєктах відновлення
- Пом’якшення наслідків – перепланування технологій вирощування та системи зрошування
Важливі дати:
- 29 вересня 2023 року для реєстрації доповідачів та стендових доповідей
- 5 жовтня 2023 року для подання тез до збірника матеріалів конференції.
Задачі конференції:
- Об’єднання всіх українських діячів у сфері відновлення сільськогосподарських ландшафтів (науковці, національні та міжнародні неурядові організації, урідові ініціативи). Зокрема презентація робіт молодих науковців (постерна секція)
- Презентація основних вітчизняних та міжнародних поточних і запланованих проектів відновлення українських агроландшафтів
- Визначення основних сценаріїв повоєнного відновлення агроландшафтів, стратегії вибору сценаріїв, до донесення наукових і експертних рекомендацій у формі резолюції конференції до основних українських та міжнародних організацій, залучених до повоєнного відновлення українських агроландшафтів
- Сприяння налагодженню контактів між українськими та міжнародними дослідниками
- Сприяння пошуку учасників в дослідницькі та пілотні проєкти відновлення агроландшафтів (можливість для студентів долучитися в процесі навчання на магістерській програмі "Конструктивна екологія та пермакультура"
- Створення дослідницької команди для розробки сценаріїв застосування агролісівництва для відновлення агроландшафтів
- Просування німецько-української освітньої співпраці (див. поточний курс InnoBioDiv та минулорічну осінню школу з агроекології та міського фермерства)
Детальніше:
З 24 лютого 2022 року військові дії після широкомасштабного вторгнення російських військ на територію України призвели до деградації сільськогосподарських ландшафтів на 20-30% території України та 182 900 км2 (протягом перших 8 місяців) орних ґрунтів. Основна шкода екосистемі включає забруднення ґрунту та води (включаючи Pb, Cd, Cr, As, Hg, Su, Ni, Zn, W), ущільнення ґрунту, порушення структури ґрунту та зменшення його водоутримуючої здатності, змішування та обертання шарів ґрунту, утворення кратери, посилення ерозії та опустелювання, пошкодження ґрунтового життя, регіональної фауни, а також природної та напівприродної рослинності, що посилює вплив посух і морозів і згубний вплив зміни клімату на сільське господарство. Потрібні консолідовані дії українських та міжнародних дослідників та експертів для розробки стратегій відновлення аграрного ландшафту з метою підвищення його багатофункціональності та спроможності надання агроекосистемних послуг, сприяння агроекологічному переходу та підтримки малих, середніх та сімейних фермерських господарств, регіоналізації виробництва зеленої енергії, захисту та збільшення біорізноманіття.
Наша конференція сприятиме використанню агролісомеліорації, вирощуванню біоенергетичних культур у диверсифікованих системах та застосуванню мікробних біопрепаратів для прискореної біоремедіації, для переходу до регенеративного та вуглецевого землеробства, а також для підвищення екологічної стійкості регіону та економічної та енергетичної самодостатності. Пріоритезація цих рішень, які відповідають основним агропродовольчим стратегіям Німеччини та ЄС, є важливою не лише для європейської інтеграції України, а й для (над)компенсації згубного впливу військових дій на викиди вуглецю (31 млн т протягом першого 7 місяців) та поглинання вуглецю (3 мільйони га постраждалих лісів).
Метою нашої конференції є сприяння обміну знаннями та налагодженню контактів між українськими, німецькими та міжнародними дослідниками та експертами, а також представлення підходів та інструментів для сталого відновлення ландшафту низці установ та ініціатив, залучених до проектів відновлення в Україні.
Спонсори та організатори:
Німецько-українсько-американська міжнародна науково-практична конференція організована за підтримки Joachim-Herz-Foundation.
Співогранізатори:
- Центр досліджень сільськогосподарських ландшафтів Ляйбніца
- Громадська спілка "Пермакультура в Україні"
- Відкритий міжнародний університет розвитку людини "Україна"
У партнерстві з Together for Ukraine Foundation.
Контакти
I.W.Kazakova(et)gmail.com
+380 99 541 2778 (Viber, WhatsApp, Signal) Ірина Казакова
ЕКСКЛЮЗИВ! Запрошуємо на навчання у Відритий міжнародний університет розвитку людини "Україна" (м.Київ) на спеціальність “Конструктивна екологія та пермакультура”.
Та на міждисциплінарний німецько-український навчальний модуль InnoBioDiv (360 годин, 12 ECTS), що поєднує біологію та технології для вивчення змін клімату та кореневої зони (див. тут та тут)