Loading color scheme

Відео про пермакультуру

Ми надаємо у відкритому доступі частину відео сертифікаційного курсу пермакультурного дизайну та ряд додаткових вебінарів.

 


Відео курсу пермакультурного дизайну


Відео курсу пермакультурного дизайну були записані 2014 року командою, яка поставила собі на меті поширювати знання про пермакультуру заради миру.

У 2019 році завдяки підтримці Lush Permaculture & Agroecology Fund ми перезаписали курс у кращій якості. 

10 відео лекцій ми зробили безкоштовними заради поширення понять пермакультури. Решту (ще 10 нових та доступ до старих відео) можна придбати за 700 грн як теоретичну частину Сертифікаційного курсу пермакультурного дизайну

Вступне слово

Відкриті відео курсу пермакультурного дизайну

 

 


Додаткові вебінари


Валентина Мовчан. Збереження і примноження ресурсів на ділянці

Ресурс – у широкому розумінні - це будь-що, що може бути використано тепер або колись пізніше – завдяки розвитку науки і технології. Тобто ресурсом можна вважати ВСЕ! Ресурси можуть приходити на ділянку і тікати з неї, а можуть утворюватись на ній і залишатись. Потрібно вловити все, що приходить, і не випустити нічого. Ресурси можна згрупувати у такі категорії: - водні, ґрунтові, енергетичні, рослинні, тваринні, біорізноманіття, продовольчі, просторові, рекреаційні, кліматичні і т.д. І всі вони можуть бути примножені на ділянці. Валентина Мовчан - пермакультурний дизайнер.

 

Марія Пахолок. Дикороси для здоров'я і бізнесу

Дикорослі рослини допомагають розширити раціон харчування, готувати нові смачні, корисні та дешеві стави, що компенсуватимуть нестачу вітамінів й мікроелементів. Вирощування лікарських рослин завжди в кілька разів перевищує прибутковість культивування зернових: вдвічі для ромашки та валеріани та доходячи до 500 % і більше для окремих лікарських трав. Марія Пахолок - валеолог, травниця, громадська ативістка, господиня центру пермакультури Берегиня.

 

Федір Рябінін. Технологія омолоджування плодових дерев зі зміною сорту

В цьому відкритому вебінарі сертифікаційного курсу пермакультурного дизайну спеціаліст в галузі природовідповідного садівництва Федір Рябінін представить розроблену ним технологію, яка дозволяє мати гарантовані врожаї сучасних сортів протягом десятиліть без корчування та висадки нових саджанців, та чудово підходить для створення лісосадів на ділянках з несортовими сіянцями плодових дерев. Федір Рябінін - пермакультурний дизайнер та садівник.

 ІНШІ ВІДЕОЗАПИСИ КУРСІВ 2014-2019 У ВІДКРИТОМУ ДОСТУПІ

Ірина Казакова. Як виростити безпечну їжу у місті

Де можна вирощувати їжу у місті та що для цього потрібно, які фактори забруднення можуть діяти та на що саме вони впливають, як зробити процес вирощування продукції у місті безпечним для вас і ваших близьких.

 

Тетяна Дінер. Біочар. Терра Прета. Чорнозем своїми руками

"Все цивілізації існували, поки у них був гумус. Єгипетська, грецька, римська і багато інших цивілізацій загинули, коли їх ґрунти виснажились. Наша цивілізація піде тим же шляхом, якщо ми будемо не в змозі відновити і зберегти наш дуже тонкий родючий шар." - Ф. Хундертвассер

Youtube Канал Спілки із великою кількістю корисної інформації