Loading color scheme

ТГР в системі дошкільної освіти і спеціалізованих школах-інтернатах

Саме в системі дошкільної освіти починається формування "екологічно-свідомої особистості". Саме тому, важливо знайти найбільш відповідні і прийнятні технології до їх впровадження навчальних закладах. На прикладі технології ТГР вихованці Луцького дитячого садочка знайомляться зі створенням "теплої хатинки" для проживання черв'ячків, комашок, емочок і ін. З цього починається розуміння корисності всіх істот у Природі і необхідності допомагати всім корисним істотам.

Питання формування екологічної свідомості дітей дошкільного віку було висвілено на обласному семінарі працівників дошкільної освіти Івано-Франківської області. Володимир Розум, автор технологій, Михайло Мельницький, екологічний психологом з Луцька, та Ольга Базюк, вихователька Долинського садочка "Сонечко" Івано-франківської області розповіли про розроблену ними методику екологічного виховання у дошкільних закладах освіти із застосуванням ТГР як "практичного наглядного посібника". Такий же семінар було проведено в місті Долина на базі садочка"Сонечко" за ініціативою обласного департаменту освіти. Було рекомендовано використовувати розроблену методику із застосуванням ТГР у всіх дитячих садочках Івано-Франківської області. Ця методика визнана найбільш актуальною є на сьогоднішній час оскільки легко і в повному обсязі сприймається і засвоюється дошкільнятами.

В київській школі-інтернаті для дітей з особливими потребами "Надія" теплі грядки Розума є одним з елементів гарденотерапії - лікування дітей природою.  Ідея полягає у наданні можливостей дітям, які страждають різними невиліковними хворобами, які прикуті до інвалідного візка, власноруч вирощувати різні рослини в умовах максимально близьких до природних, але з найменшими витратами праці. У процесі дитина спілкується з рослинами, які вирощує сама, вивчає їх, і звичайно харчується продуктами, які виростила. Таке спілкування з природою значно покращує психологічний стан як дитини, так і її батьків, яких теж можна долучати до цього процесу, створюються умови для більш комфортного проживання родин з такими дітьми.

Ще одним типом освітянських закладів де технологія ТГР набуває стрімкого поширення є сиротинці. Наприклад, у Долинському дитячому будинку "Теплий дім" Франківської області, діти-сироти вирощували для себе городину на звичайних грядках по традиційній технології на площі 1 га. Основними їхніми інструментами були лопати, сапки тощо. Після навчально-практичного семінару з закладання ТГР кожна дитина старшого віку заклала персональну теплу грядку Розума. Діти почали вчитися вирощувати різні городні культури за допомогою органічного землеробства та пермакультури, де вже не потрібно перекопувати землю кожного року. Не викликає сумніву, що після досягнення повноліття ці діти використають набуті знання у своєму подальшому житті.

Якщо вас цікавить співробітництво щодо впровадження технології ТГР у дошкільних чи спеціалізованих закладах освіти – ви можете звернутися до автора технології Розума Володимира Микитовича (Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.).