Loading color scheme

Теплі грядки Розума у школах

Сьогодні найбільш успішним прикладом застосування теплих грядок Розума є їх поширення в державних закладах освіти. Чому саме цій сфері приділялася найбільша увага? 

Технологія ТГР увібрала у себе всі основні знання і напрацювання з органічного землеробства та пермакультури, а найбільш ефективно передати ці знання можна молодому поколінню саме у школах й інших закладах освіти під час навчання дітей основам екології. Теплі грядки Розума є прикладом ефективного застосування на практиці набутих школярами екологічних знань. 

Не менш важливим є те, що в Україні збереглася і успішно функціонує широка мережа закладів позашкільної освіти з їх навчально-дослідними пришкільними ділянками, де учні сільських шкіл можуть навчатися основам вирощування екологічної сільськогосподарської продукції за допомогою безпечних технологій.

 

ТГР вже є основою екологічного навчання у в школах Тернопільщини, та набирають обертів в інших областях. Так наприклад на Волині за останні три роки вже десятки шкіл долучилися до навчання основам органічному землеробству за допомогою грядок Розума. 

Приєднуються до таких ініціатив керівники об'єднаних територіальних громад, виділяючи кошти на придбання насіння, садового інвентаря та необхідних препаратів. 

Три роки тому на батьківських зборах Радошинської школи, батьки дізналися про особливості ТГР і можливість вирощувати екологічні продукти без застосування мінеральних добрив і засобів захисту рослин. На другий рік учні за допомогою батьків почали закладати такі грядки не лише на шкільних ділянках, але й у себе вдома, у якості домашніх завдань, вирощуючи на них городину і розповідаючи про одержані результати в школі. Захоплення школярів було таким сильним, що деякі учні запрошувати вчителів і однокласників до себе, щоб показати як вони це роблять.   

Надзвичайний підхід застосували у Колківській школі Волинської області - кожна група школірів разом із своїми вчителями в залежності від обраної майбутньої спеціальності досліджувала вирощування сільськогосподарських культур на теплих грядках Розума. Завдяки результатам цих досліджень ця школа стала переможцем всеукраїнського конкурсу "Шкільний сад".

З питань впровадження технології ТГР, отримання рекомендацій з теорії та практики екологічного навчання у школах можна звертатися до автора технології Розума Володимира Микитовича (Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.).

Не менш цікавими для учнів можуть стати екскурсії у діючі центри пермакультури Мережі навчально-демонстраційних центрів пермакультури.