Loading color scheme

Вищі навчальні заклади

Теплі грядки Розума крок за кроком стають частиною освіти і у вищих навчальних закладах. Так, на території Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» (м. Київ) демонстраційні грядки Розума закладені поруч з головним корпусом, який знаходиться у 200 метрах від проспекту Перемоги. Куратором ТГР в університеті є декан біомедичного факультету, к.б.н., еколог, гідробіолог, засновниця центру пермакультури «Літній сад» і викладач Сертифікаційного курсу пермакультурного дизайну Мовчан В.О., яка досліджує можливості міського фермерства та вирощування екологічно чистої продукції на ТГР.

Дослідженням цієї технології займаються університети і в інших регіонах України. Наприклад, студенти і викладачами кафедри агрохімії і ґрунтознавства Прикарпатського університету ім. В. Стефаника м. Івано-Франківська обговорюють можливість співпраці і закладання цих грядок на дослідних ділянках університету, а професор Дмитро Волощук досліджує ефективність відновлення деградованих ґрунтів і боротьби з ерозією за допомогою технології ТГР.

Доповідь Майї Степанюк, вчительки початкових класів Радошинської школи Волинської області, про результати трирічного досвіду впровадження екологічної освіти для учнів початкових класів в умовах вимог нової української школи за допомогою теплих грядок Розума прозвучала в Національному університеті біоресурсів і природокористування м. Києва.

Якщо ви зацікавлені у впровадженні ТГР на експериментальних ділянках університетів і наукових інститутів можете звернутися до автора технології Розума Володимира Микитовича (Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.).