Нові городи Києва. Грядка Розума в університеті «Україна»
У березні 2018 року Мекономіка провела Курс з міського фермерства, куди потрапило 33 учасника з 7 міст України.
Найактивніші з них отримали консультації та інформаційну підтримку.
Через три місяці ми навідалися в гості до тих, хто вирішив організувати город.
Наступна історія – про пермакультурну ділянку на території університету «Україна», де декан факультету біомедичних наук Валентина Мовчан і еколог Володимир Розум за допомогою технології теплих грядок вирощують овочі та квіти.
"Ці грядки – як домашня ласкава кішка, яка не набридає, не вимагає занадто багато уваги, а здатна заспокоїти, розрадити і нагодувати."
– Розкажіть про ідею та концепт вашого проекту
– Ідея проекту – популяризувати пермакультуру, зокрема міське городництво як цілком практичний спосіб виростити щось для себе, продемонструвати людям чудо виростання рослин і разом з тим розбудити у них бажання зайнятися гарденотерапією (лікувальне садівництво, від англ. – garden therapy).
Гарденотерапія особливо важлива для людей з інвалідністю. Для цього створили зразок пермакультурної грядки, яка дає можливість в умовах міста на дуже малих площах з мінімальними затратами часу, сил і матеріальних ресурсів вирощувати екологічно чисту продукцію. Це чудовий винахід нашого українського інженера Володимира Микитовича Розума. Вони так і називаються – «Теплі грядки Розума».