Loading color scheme

Жива земля теплих грядок Володимира Розума

Живий організм

Родюча жива земля не є якоюсь статичною субстанцією. Це жива динамічна система – тобто живий організм, який складається  з великої кількості природних систем або органів, які взаємодіють між собою. Як і людина, земля може жити, тобто активно плодородити, хворіти, виснажуватись, бути малородючою, а може і померти – стати неродючою. Жива земляце симбіоз органічних і неорганічних сполук із всією ґрунтовою біотою, а також із усім рослинним і тваринним світом Землі. Крім того, всі складові частини такого симбіозу підтримують тісний зв’язок із Космосом; розвиваючись по його законах, вони спілкуються його інформаційними каналами. Так, одним з прикладів такого космічного зв’язку є оптимальний час посадки рослин за  календарем Марії Тун.

Читати статтю

Нові городи Києва. Грядка Розума в університеті «Україна»

У березні 2018 року Мекономіка провела Курс з міського фермерства, куди потрапило 33 учасника з 7 міст України.

Найактивніші з них отримали консультації та інформаційну підтримку.

Через три місяці ми навідалися в гості до тих, хто вирішив організувати город.

Наступна історія – про пермакультурну ділянку на території університету «Україна», де декан факультету біомедичних наук Валентина Мовчан і еколог Володимир Розум за допомогою технології теплих грядок вирощують овочі та квіти.

Читати статтю

Про класичні теплі грядки

Це грядки, які мають назву «Теплі грядки», в основі яких є траншея щільно наповнена різноманітною органікою, яка засипана зверху землею, раніше вибраною із цієї траншеї. На цій землі і висаджуються культурні рослини. Причому найкращою органікою є тут свіжа органіка, або гній (особливо кінський), який при розкладанні дає багато тепла. Такі грядки застосовуються у місцевостях із холодним кліматом, або там де ранньою весною вже необхідно буде вирощувати і отримувати городину. Використовується вони  і у парниках, теплицях.

Читати статтю