Loading color scheme

Трьохмодульна практика курсу пермакультурного дизайну 2020

  1. «Я та спільнота» 27-29 червня, пермакультурний центр Зелені кручі, Київська область
  2. «Рослини та тварини» 25-26 липня, пермакультурний центр Селянське господарство “ЕкоБуряки”, Харківська область
  3. «Грунт та вода» 22-25 серпня, пермакультурний центр Присадибне господарство Родини Білоус, Хмельницька область

Вартість

Повний курс (теорія + 3 практичних курси + дизайнерський практикум) - 4000 грн

Теоретична частина окремо - 700 грн

Практична частина окремо (3 модулі разом) - 3700 грн

Модулі окремо:

«Я та спільнота» 27-29 червня, "Зелені кручі" 1200 грн

«Рослини та тварини» 25-26 липня, "Екобуряки" - 1100 грн

«Грунт та вода» та дизайнерський практикум 22-25 серпня, "Присадибне господарство Родини Білоус"  - 1600 грн

Для випускників КПД минулих років знижка на весь курс чи окремі модулі 10%.

Проїзд та можливі трансфери у цю суму не входять.

Проживання та харчування оплачуються додатково. 

Кожного року ми намагаємось підтримати військових АТО, членів їх родин, вимушених переселенців та малозабезпечені сім'ї, тому надаємо для них безкоштовно теорію та одне безкоштовне місце на практиці (проживання та харчування сплачуються).

Діти

Ми не забезпечуємо організований нагляд чи окрему програму для дітей протягом курсу. Ви можете приїхати з партнером чи іншим членом родини який / яка доглядатиме за дітьми. Або діти можуть брати участь у курсі (батьки відповідатимуть за їх здоров’я та поведінку).

Реєстрація

Ви можете обрати всі модулі або кілька з них, але для отримання сертифіката обовязкове проходження повного курсу. Якщо вам складно пройти повний курс цього року, ви можете "добрати" пропущені частини у наступні роки. 

Перевага при зарахуванні на курс надається учасникам, які зареєструвались на повний курс. Кількість учасників повного сертифікаційного курсу обмежена - 20 осіб

Ви можете вважати, що місце на курсі для вас зарезервоване тільки після оплати навчання. 

При відмові від участі в курсі або якоїсь його частини, передоплата повертається за винятком рекламних витрат і банківських процентів. Пізніше ніж за два тижні до початку практики оплата не повертається (ви можете знайти іншого учасника на ваше місце).

Реєстрація на трьохмодульний курс

Модуль «Я та спільнота»

Дати: 27-29 червня (початок субота 27 червня об 10:00, закінчення понеділок 29 червня о 16.00, це вихідний день після Дня Конституції)

Місце проведення: екопоселення та пермакультурний центр Зелені кручі, Київська область, Богуславський район

Проїзд: буде організовано трансфер з Києва (оплачується окремо), якщо ви на машині, то це 140 км від Києва, село Дмитренки Богуславського району

Перший модуль пройде в екопоселенні та пермакультурному центрі «Зелені кручі». Цей модуль – момент знайомства учасників курсу, на яких чекає спільне навчання протягом літа та командна робота над дизайнерськими проектами в кінці. Тож ми розглянемо теми соціальної взаємодії, побудови сталих спільнот та команд. І екопоселення є доречним місцем для занурення в цю тему. У вас буде можливість подивитися на життя екопоселення, якому вже вісім років, поспілкуватися з його мешканцями, взяти участь у дискусіях та пограти в ігри, що спрямовані на створення сталих спільнот.

На вас чекає екскурсія до мальовничих пагорбів пермакультурного центру «Зелені кручі» та садиби «Морквяні вовки», під час якої ви побачите пермакультурний город із грядками різних типів та численними пермакультурними прийомами, біоплато, модульний садок, саманний будинок, технології збору дощової води та багато іншого.

Із автором технології теплих грядок Розума створимо грядку та поговоримо про функціональні особливості цих грядок.

Ми проявимо нашу творчість та пропрацюємо з інструментами. Також розглянемо тему самозабезпечення і відвідаємо майстер-клас із виготовлення тофу.

Ввечері ми будемо збиратися біля вогнища для спілкування.

Повна програма (можливі зміни)

Викладачі:

Анастасія Волкова – власниця садиби «Морквяні вовки» в екопоселенні «Зелені кручі» на Київщині. Разом із чоловіком вирішили переїхати зі столиці до екопоселення для вирощування власної їжі та проживання в здоровому середовищі. Анастасія навчалася органічному землеробству, пермакультурі та біодинаміці на курсах, семінарах та власному досвіду. Заснувавши в екопоселенні пермакультурний центр, Анастасія почала організовувати навчальні курси для поширення знань. На її власній ділянці можна побачити різні пермакультурні прийоми та методи.

Володимир Розум (м.Тернопіль) - інженер-механік, професійний садівник з 5 патентами і не меншою кількістю в розробці, Володимир Розум має великий досвід садівництва, городництва, утримання бджіл з проектуванням вуликів, ландшафтного облаштування ділянок, будівництва та експлуатації теплиць, вегетаріїв. Вже майже 10 років метою діяльності Володимира Микитовича є активне поширення пермакультури серед населення, в екопоселеннях і родових помістях, закладах освіти і інших державних установах.

Проживання: гарна та комфортна екосадиба «Лісова казка»

у будинку: 

  • окрема кімната (можна спати удвох на двоспальному ліжку) - 1600 грн за модуль за спальню (2 ночі) 
  • гостьова кімната - 700 грн за модуль (2 ночі)
  • горище - 600 грн за модуль (2 ночі)

хостел (туалет і душ на вулиці) - 400 грн за модуль

свій намет - 200 грн за модуль з людини

На території садиби є літній душ. Поруч ставок із пляжем.

У вартість розміщень в будинку і хостелі входить постільна білизна і рушники. Для всіх гостей екосадиби надається екологічні мило та шампунь.

Харчування: вегетаріанське, смачне, переважно місцеві продукти.

Вартість: 800 грн за модуль

Якщо ви сироїд ви можете не брати харчування або взяти харчування за половину вартості (салати будуть).

Подивитися фото з курсу пермакультурного дизайну в Зелених кручах у 2019 році.

 

Модуль "Рослини та тварини"

Дати: 25 - 26 липня (початок в суботу о 8.00 , закінчення в неділю о 18.00 )

Місце проведення: пермакультурний центр Селянське господарство “ЕкоБуряки”

Проїзд: (сб) електричка Харків-Пасажирський – Біляївка (6:54) до ст.Шурине (8:22); (пт) електричка Харків-Лозова (18:46) до ст.Шурине (20:14). Перевіряти поточний розклад за посиланянням (південна залізниця).

Автівкою: координати села для смартфона чи навігатора (GPS/GLONAS) 49.665396; 36.157563

Другий модуль із серії практичних курсів пройде в особистому селянському господарстві родини Буряківських “ЕкоБуряки” у Харківській області. Це стале господарство, яке функціонує з 2011 року. Воно планувалось як повністю автономне і наразі досягло продуктової, економічної та енергетичної незалежності. 

У вас буде унікальна можливість побачити використання різних тварин (курей, гусей, свиней, кіз) у пермакультурному господарстві і довідатися про їх особливості. Ви побачите багатофункціональне валіпіні (підземна теплиця) і дізнаєтесь про інші унікальні технології зеленого будівництва. Ми завітаємо у сусіднє пермакультурне господарство Живий дім, де ви ознайомитесь з технологіями освоєння ділянки та формування ландшафту, а саме: створення кратерного саду та терасування.

Викладачі:

Тетяна Чучко (м. Львів) - керівник громадської організації «Львівський Клуб органічного землеробства і пермакультури» (вже більше 10 років ми допомагаємо дачникам і городникам вирощувати екологічно чисті урожаї), співзасновник Еко-Клубу у Львові - спільноти екологічних проектів і організацій, співзасновник Громадської спілки «Пермакультура в Україні», ініціаторка проекту переробки біовідходів міста “Органіко”, власниця домашньої міні-вермиферми.

Ірина Казакова (м. Харків) - кандидат економічних наук, викладач, фанат сталого розвитку та досліджень навколишнього середовища. Займалася питаннями стійкого розвитку сільських територій, формуванням механізму охорони й раціонального використання ґрунтів і впливом глобальних змін на ґрунтові ресурси та сільськогосподарське виробництво. 2017 року пройшла сертифікаційний курс пермакультурного дизайну та долучилася до становлення Мережі центрів пермакультури в Україні.

Проживання: на території пермакультурного центру у наметах, у валіпіні (підземна теплиця), на сіновалі, у будинках. З собою мати  предмети особистої гігієни (рушник, зубну щітку тощо). Всі означені варіанти - добровільні пожертви на розсуд учасників (через копілку).

Харчування: 

Харчування вегетаріанське:  700 грн за модуль. З собою мати посуд (ложку, миску, чашку).

По закінченню курсу є можливість придбати продукцію господарства (чаї, варення, сири).

 

Модуль "Грунти та вода" та дизайнерський практикум

Дати: 22-25 серпня 

Початок: 22 серпня (субота) о ….

Закінчення: 25 серпня (вівторок - вихідний день після Дня незалежності України) о...

Місце проведення: пермакультурний центр Присадибне господарство Родини Білоус

Проїзд: 

Поїзди:

Автобуси:

Автівкою: 50°03'56.9"N 27°38'45.0"E https://goo.gl/maps/HAxY3Sz2QnZQZy1B7

програма формується

Викладачі:

Валентина Мовчан (м. Київ) - кандидат біологічних наук, гідробіолог. Декан факультету біомедичних технологій в Університеті "Україна" в Києві. У 2017 році пройшла сертифікаційний курс пермакультурного дизайну. З 2018 року стала викладачем курсу та організатором пермакультурних конференцій та зустрічей. Засновниця центру пермакультури Літній сад в рідному селі Велика Севастянівка на Черкащині.

Іванна Білоус (с. Прислуч, Хмельницька обл.) - співвласниця тепличного господарства, квітникарка-практик, пермакультурний дизайнер, організатор пермакультурного центру Присадибне господарство Родини Білоус. Більше 30 років живе в Родовому помісті, де творить та витворяє в ладу з природою. Займається дослідженнями та експериментами в природному та органічному землеробстві, насінництвом. Читає лекції та семінари про власний успішний досвід ведення сталого господарства в клубах ОЗ та екоцентрах. Приймає активну участь в екофестивалях України. З 2018 року викладач пермакультури. Мріє, щоб вся планета стала квітучим раєм.

Проживання:  

  • свій намет 320 грн за модуль (4 ночі)
  • екопостіль в теплиці 480 грн за модуль (4 ночі)
  • екобудиночок 600 грн за модуль (4 ночі)

Діти до 12 років - все безкоштовно

Харчування: вегетаріанська кухня, овочі та фрукти по сезону - 1200 грн з людини за чотири дні.

Годуватимуть дуже смачно та багато! Традиційними сільськими стравами та кулінарними шедеврами з новомодніх овочів. Продукти усі місцеві, свіжозібрані та натуральні. Ми пригощатимемось домашнім бездріжджовим хлібом та здобою, сироїдними смаколиками. У вартість харчування входять кавоперерви з домашньою випічкою, а також можливість ласувати овочами, фруктами, ягідьми, що ростуть в господарстві, коли вам захочеься. 

Одним словом нам створять всі необхідні умови для інтенсивної практичної роботи. Тому Налаштовуємось, що ці вихідні проведемо дуже працьовито!

По закінченню курсу є можливість придбати як натуральні продукти харчування, так і якісний посадковий матеріал різних рослин у вигляді насіння та саджанців. 

Усіх учасників курсу також чекають подарунки від пермакультурного центру! А найбільш активні отримають набір рослин для лісосаду.

Подивитися фото з курсу пермакультурного дизайну в цьому центрі у 2019 році.

 

Порівняти із тижневою практикою

Повернутися до основної сторінки курсу