Loading color scheme

Не такі, як усі: історія однієї екопоселенки

Відмовитися від міста із його перманентними вібраціями, тусовками, барами, хабами і магазинами на кожному кроці…Звучить фантастично і по-кіношному, чи не так? Але не для нашої героїні Анастасії, що розвиває культуру екопоселень, самоорганізованих спільнот на селі в ім’я еко-лайфстайлу на Київщині. Вона розповіла Cosmopolitan, як влаштовані екопоселення, чим вони кращі за міські джунглі, чому їх вподобали навіть програмісти і…де там шукати Wi-Fi та батату!

Про те, як все починалося

Я виросла в Києві й жила звичайним міським життям. Навіть не була травмована копанням картоплі в бабусі в дитинстві, як це часто буває. Та повернемося до мене в дорослому віці…В якийсь момент ми з чоловіком змінили раціон харчування, стали вегетаріанцями. І, занурившись в питання харчування заради здоров’я, я усвідомила, якою кількістю хімії обробляється зараз сільськогосподарська продукція, навіть та, що її продають бабусі на ринку. А справжні органічні продукти на той час було складно знайти. Тому постало питання вирощування власної їжі, та й захотілося вже втекти від міського смогу та шуму.

Переїзд просто в село не влаштовував: ми розуміли, що опинимось самі серед іншого світу і довго так не витримаємо. Хотілося до однодумців, тому ми почали їздити по тематичних фестивалях та різних екопоселеннях. Врешті, знайшли місцевість та людей, що припали нам до душі. Це було у 2013 році. Ми стали третьої сім’єю в екопоселенні «Зелені кручі». Зараз нас там уже вісім сімей і ми продовжуємо рости.

Читати статтю далі на сайті cosmo.com.ua