Loading color scheme

Мережа навчально-демонстраційних центрів пермакультури

Про мережу

Мережа навчально-демонстаційних центрів пермакультури була створена у січні 2017 року на Другій пермакультурній зустрічі і розвинута за допомоги волотренів та за сприяння Міжнародного вишеградського фонду. Вона є частиною загальноєвропейської та Вишеградської мереж LAND (Permaculture Learning and Demonstration Network) та всесвітньої мережі iLAND. В центрах пермакультури ви знайдете численні можливості для навчання (курси, екскурсії та волонтерство), придбання екологічної продукції, пошуку експертів та обміну насінням.

Навчально-демонстраційний центр пермакультури - це господарство, що функціонує за етичними принципами пермакультури (турбота про Землю, турбота про людину, справедливий розподіл), спроектоване відповідно до принципів дизайну пермакультури (кожен елемент виконує кілька функцій, кожна функція виконується декількома елементами, використання та активна участь природних потоків і кругообігів, розвиток і використання межових ефектів тощо), головною метою якого є поширення досвіду та знань з пермакультури.

Мапа навчально-демонстраційних центрів пермакультури 

Спільнота/поселення
Навчальний заклад
Домогосподарсво
Громадський сад
Ферма

  Область Назва і посилання на профіль центру Категорія Короткий опис
Івано-Франківська Берегиня Навчальний заклад  Центр "Берегиня" з 2017 року займається вирощенням лікарських та пряних рослин та школою довголіття. Є озеро, лісосад, грядки Розума, шкілки яблунь Антонівка, деревообробний цех, різьба по дереву.
Хмельницька Присадибне господарство Родини Білоус Домогосподарство Лавандове поле, 100 метрові грядки Розума, квіткові теплиці, розсадник рослин для лісосаду, насіння овочів та квітів, екскурсії та консультації
Запорізька Богара Домогосподарство Наукове товариство "Богара" займається вивченням, розробкою і впровадженням технологій маловитратного сталого господарювання на землі в посушливих умовах південноукраїнського степу.
Київська Екологічна дослідницька станція "Глибокі Балики" Навчальний заклад  Забезпечення сталого розвитку Ржищівської Громади у балансі з природою
Черкаська Вотчина Харченко - пермакультурне господарство Домогосподарство Основні цілі які ставлять перед собою організатори проекту "Вотчина Харченко", це на прикладі власного побуту різнобічно продемонструвати, всім бажаючим, життя у природних умовах і безпосередній взаємодії з культурними та дикими рослинами.
Харківська ЕкоБуряки Домогосподарство Займаємось виробництвом сирів та молочних продуктів, вирощуємо овочі, ягоди, фрукти. Надлишки продуктів реалізовуємо бажаючим. Збудували свій екобудинок, маємо озеро, город, саморобні вітряки, сонячні панелі, валіпіні. Проводимо тематичні екскурсії: органічне землеробство, екобудівництво, енергетична незалежність. Приймаємо волонтерів.

Харківська Живий дім Домогосподарство Проект Живий Дім заснований в напівзакинутому селі в Харківській області в мальовничому і екологічно чистому місці як пермакультурне господарство в 2017 році. Зараз ми розвиваємося в таких напрямках як: лесосадівництво, бджільництво, органічне землеробство, аквакультура, гончарство та ін.
Київська Зелені кручі Поселення / спільнота Екопоселення та пермакультурний центр "Зелені кручі" знаходиться в Київській області. Проводимо курси по пермакультурі, вирощуємо продукцію на продаж, займаємось зеленим туризмом
Дніпропетровська Ферма/сироварня «Зелений Гай» Ферма Карбонова ферма, сироварня, кемпінг та любов
Хмельницька Квітка Рамбури Домогосподарство Центр пермакультуриі на базі Родового помістя
Дніпропетровська  Крін-Кrin Громадський сад Кrin - проект, що базується на пермакультурі. Ми досліджуємо та розробляємо моделі відновного ландшафтного дизайну, які зможуть забезпечити надійний дохід, родючість грунту, біологічне різноманіття
Хмельницька Ладосвіт Домогосподарство  Досвід майстерні, що переїхала з міста у село. Основи самозабезпечення при циклічних екологічних принципах господарювання.
Черкаська Літній сад  Домогосподарство  Лісосад, теплі грядки Розума, зелена кімната, теплові пастки, зонування території, система поливу, водозахисна смуга - 5 зона, типи схованок для різних груп тварин, основні види рослин і тварин.
Івано-Франківська Мірина майстерня сиру Ферма Біодинамічна козина ферма, сироварня, пекарня. Хостел.
Харківська Помiстя «ОзАрение» Домогосподарство Родове помістя "ОзАрение". Пермакультура, лісосад, гармонізация людини і природи, купольне будівництво, саман.
Київська Родарія Домогосподарство Центр «Родарія» займається відновленням родючості землі на піщаних ґрунтах, вирощуванням екологічної їжі та саджанців, створенням лісосаду, проведення навчальних семінарів, зеленим туризмом.
Київська Сад душі Домогосподарство Центр пермакультури та цілісного розвитку людини. Атмосфера цілісності, надхнення, єдності з усім, творчості, відчуття важливості кожної істоти та процесу. Розуміння невичерпних можливостей природи.
Полтавська  Сад Єви Домогосподарство Пермакультурний центр на базі садиби "Сад Єви" розташований у маленькому селі Романівка. Займаюсь: створенням лісосаду, впровадження принципів пермакультури, вирощуванням та збором лікарських і пряних рослин.
Чорногорія  Marcik Lili Домогосподарство

Пермакультурний дитячий клуб був створений в 2018 році з метою навчання та демонстрації дітям і дорослим можливостей пермакультури. Установлений парник і 1200м2 теплих грядок Розума/Овсинського, де діти і дорослі вирощують понад 120 видів зелені і овочів абсолютно без ніякого хімічного і біологічного впливу

 

Завантажити каталог центрів пермакультури

 1. Статус - важлива маркетингова складова успішного підприємства
 2. Безкоштовне “просування” центру - важлива маркетингова складова успішного бізнесу
 3. Доступ до закритої інформації (поради, навчальні відео, спеціалісти)
 4. Можливість приймати курси
 5. Можливість стати викладачем
 6. Можливість приймати волонтерів
 7. Можливість участі у міжнародних пермакультурних конференціях безкоштовно або зі знижками
 8. Сприяння обміну та/чи продажу екологічної продукції
 • Люди та організації, що приєдналися до громадської спілки "Пермакультура в Україні"
 • Ті, хто впроваджують пермакультуру на землі та / або в соціальній та економічній сферах; проекти, в яких є на що подивитися і чому повчитись
 • Ті, хто хоче співпрацювати з іншими центрами та розвивати пермакультуру в Україні
 • Ті, хто хоче навчатися і навчати, вдосконалюватися та вдосконалювати, допомагати та приймати допомогу
 • Більше інформації - в цій та цій презентаціях

Слідкуйте за новинами мережі на фейсбук сторінці.

Приєднутесь до гугл групи (Емейл розсилки) ГС "Пермакультура в Україні" щоб отримувати щомісячний вісник новин та можливостей Мережі та нашої організації.

Беріть участь у відкритих відеоконференціях Мережі, що проходять о 19:00 останньої середи кожного місяця.

Зареєстровані центри також мають можливість оператовно отримувати поради та допомогу від інших членів мережі спілкуючись закритій гугл групі та у фейсбук месенджері.

Будь ласка, завітайте до магазину на нашій фейсбук сторінці.

Шановні пермакультурні центри, будь ласка, висилайте інформаціюпро ваші товари та послуги адміністраторам фейсбук сторінки.

Ми заохочуємо обмін (в межах мережі та поза нею) та безгрошову економіку!

Існує багато насінєвих станцій, інститутів, приватних колекціонерів та виробників, а також відбуваються заходи для обміну насінням (напр. див. наш партнер Насінєва скарбниця України). Проте ви, мабуть, знаєте, як важко іноді буває знайти потребне насіння чи інформацію про рослину, а також існує багато малопопулярних, але дуже цікавих та корисних рослин. Пермакультурні центри як осередки біорізноманіття, захисту та відновлення природи, мають активно долучатися до збереження та популяризації обміну насінням та іншим садивним матеріалом, і стати осередками у своїх регіонах.

Банк насіння таблиця

Ми збираємо колективний досвід та ділимось найкращими практиками щодо організації навчальних курсів, прийому волонтерів та збереження власного насіння. Ці документи відкрито для редагування, і ви можете додавати ваш унікальний досвід!

Залежно від рівня і типу центра пермакультури засновники часто потребують додаткової допомоги аби впоратися з багатьма справами вчасно. Ви можете обрати місце волонтерства відповідно до вашого регіону, часу відвідування, умов проживання та харчування, виду робіт, що можете або хочете виконувати та знань, що хочете здобути під час відвідування центру.

Центри пермакультури приймають відвідувачів за попередньою домовленістю. Це означає, що ви можете самостійно зв'язатися з засновником центру і домовитися про час приїзду і умови перебування.

Більше про волонтерство

 

РЕЄСТРАЦІЯ ЦЕНТРУ ПЕРМАКУЛЬТУРИ 

Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.