Рік заснування: 2018
Рік отримання засновником сертифікату пермакультурного дизайнера: 2017
Рік отримання засновником сертифікату викладача пермакультури: 2020
Тип: навчально-демонстраційний, експериментальний
Характер: приватне господарство
Опис:
Вже 8 років на цій ділянці не було людського втручання. Від такого буйства та багатства природи аж очі розбігаються! Наразі це дикі, непролазні хащі, але за ними приховується "Літній сад" - це навчально-демонстраційний, експериментальний центр пермакультури, екосадиба у Великій Севастянівці та стале господарство для людей з інвалідністю.
Разом з вами, керуючись священним принципом “нічогонероблення” як вищим проявом піклування про людину, ми навчатимемось та навчатимемо пермакультурі: методам облаштування житла та господарства для людей з інвалідністю, зонуванню території, створенню лісосаду, теплих грядок Розума, теплових пасток, зелених кімнат для відпочинку, системи крапельного поливу із високо піднятих ємностей, методам охорони водойм, збільшенню біорізноманіття.
Це - початок цієї історії, і у вас є унікальна можливість спостерігати, як створюється пермакультурний центр з нуля! На моїй історичній батьківщині - у селі Велика Севастянівка Христинівського району Черкаської області, разом із сином ми будемо планувати що де має бути. Одне безперечно - ліс у нас вже є. Залишилось додати сад! Давайте робити це разом!
Цей простір є доступним для людей із обмеженими можливостями. А от відвідувачів (гостей/волонтерів/студентів) ми прийматимемо за домовленістю у теплий період (на 1 день - без ночівлі, а на вихідні - з власним наметом).
Які елементи та методи господарювання можна побачити: мульчування, змішані посадки, вітролам, лісосад, теплі грядки Розума, спіральні грядки, грядки-замкові шпарини, валоканави, сонячні пастки; вирощування енергетичних рослин; вирощування грибів, живопліт, валоканави; дощовий водозбір, екотуалет; система крапельного поливу із ємкостей, куди збирається дощова вода із даху, піднятих під самий дах на цоколях, складених із використаних автомобільних шин з насипаною всередину землею, складених пірамідою (більшого діаметра - внизу, меншого - нагорі.), із прорізаними збоку отворами, куди висаджується полуниця, настурція, огірки, помідори і т.д.
Основні рішення щодо функціонального поєднання елементів: система дощового водозбору і крапельного поливу пірамідального цоколя-грядки із шин
Основні рішення щодо зонування та розміщення елементів із врахуванням секторів:
Прийом відвідувачів: за домовленістю; доступно для людей із обмеженими можливостями, без дітей, є можливість провести екскурсію околицями
Можливість приймати волонтерів: за домовленістю, в теплий період: травень, червень, липень, серпень, вересень, на 1 день (без ночівлі), на вихідні, із власним наметом, харчування платне (у місцевому ресторані 20 м від господарства, ціни помірні)
Чому волонтери можуть навчитися: створювати і доглядати усі вищезгадані елементи