Loading color scheme

Відео про пермакультуру

Ми надаємо у відкритому доступі частину відео сертифікаційного курсу пермакультурного дизайну та ряд додаткових вебінарів.

 


Відео курсу пермакультурного дизайну


Відео курсу пермакультурного дизайну були записані 2014 року командою, яка поставила собі на меті поширювати знання про пермакультуру заради миру.

У 2019 році завдяки підтримці Lush Permaculture & Agroecology Fund ми перезаписали курс у кращій якості. Нові відео з'являться на цій сторінці до березня 2020 р.

Відео у відкритому доступі: Платні відео (вартість 700 грн):
1. Презентація курсу пермакультурного дизайну
2. Що таке пермакультура. Етичні принципи
3. Принципи пермакультури
4. Зони і сектори планування з врахуванням висот
5. Ефект межі. Патерни у природі та дизайні
6. Грунти, їх збереження та відновлення​
7. Гільдії і сукцесії. Лісосад
8. Інтегрований захист рослин​
9. Кліматичні фактори
10. Мікроклімати
11. Вода та валоканави
12. Аквакультура та перезволожені землі
13. Прийнятні технології
14. Фермерство в помірному кліматі
15. Адаптація до змін клімату. Фермерство в умовах посушливого клімату
16. Ресурси та прибуток. Холістичне фермерство
17. Городи у місті та приміських зонах. Міська пермакультура
18. Стійкі спільноти та сталий розвиток
19. Функціональний дизайн. Концепції та теми в дизайні
20. Використання комп'ютерних програм для дизайну

 

Заняття 2. Павло Арданов. Що таке пермакультура. Етичні принципи

 


Додаткові вебінари


Валентина Мовчан. Збереження і примноження ресурсів на ділянці

Ресурс – у широкому розумінні - це будь-що, що може бути використано тепер або колись пізніше – завдяки розвитку науки і технології. Тобто ресурсом можна вважати ВСЕ! Ресурси можуть приходити на ділянку і тікати з неї, а можуть утворюватись на ній і залишатись. Потрібно вловити все, що приходить, і не випустити нічого. Ресурси можна згрупувати у такі категорії: - водні, ґрунтові, енергетичні, рослинні, тваринні, біорізноманіття, продовольчі, просторові, рекреаційні, кліматичні і т.д. І всі вони можуть бути примножені на ділянці. Валентина Мовчан - пермакультурний дизайнер.

 

Валентина Мовчан. Основні поняття і закони екології та їх відображення у пермакультурі Частина 1

Закони екології відображають принципи функціонування природних екосистем. І для створення і підтримання наших власних екосистем у пермакультурних господарствах ці закони бажано знати. Валентина Мовчан - пермакультурний дизайнер.

 

Валентина Мовчан. Основні поняття і закони екології та їх відображення у пермакультурі Частина 2

Закони екології відображають принципи функціонування природних екосистем. І для створення і підтримання наших власних екосистем у пермакультурних господарствах ці закони бажано знати. Валентина Мовчан - пермакультурний дизайнер.

 

Марія Пахолок. Дикороси для здоров'я і бізнесу

Дикорослі рослини допомагають розширити раціон харчування, готувати нові смачні, корисні та дешеві стави, що компенсуватимуть нестачу вітамінів й мікроелементів. Вирощування лікарських рослин завжди в кілька разів перевищує прибутковість культивування зернових: вдвічі для ромашки та валеріани та доходячи до 500 % і більше для окремих лікарських трав. Марія Пахолок - валеолог, травниця, громадська ативістка, господиня центру пермакультури Берегиня.

 

Федір Рябінін. Технологія омолоджування плодових дерев зі зміною сорту

В цьому відкритому вебінарі сертифікаційного курсу пермакультурного дизайну спеціаліст в галузі природовідповідного садівництва Федір Рябінін представить розроблену ним технологію, яка дозволяє мати гарантовані врожаї сучасних сортів протягом десятиліть без корчування та висадки нових саджанців, та чудово підходить для створення лісосадів на ділянках з несортовими сіянцями плодових дерев. Федір Рябінін - пермакультурний дизайнер та садівник.

 ІНШІ ВІДЕОЗАПИСИ У ВІДКРИТОМУ ДОСТУПІ