Практична частина буде насичена дослідженнями, спостереженнями, різноманітними роботами і цікавими екскурсіями. Це роботи «в польових умовах», де ми пройдемо всі етапи планування від спілкування з клієнтом до створення пермакультурного дизайнерського проекту. Ми досліджуватимемо патерни та мікроклімати, ґрунти і біорізноманіття, малюватимемо карту місцевості, будемо вчитися спостереженням, енергоефективності, створенню стратегій, а також фізично попрацюємо: будемо рити, садити, живцювати, створювати грядки різних типів і багато чого ще...

Практична частина курсу дуже інтерактивна та проходитиме у формі живого спілкування, роботи в парах та мінігрупах, акторської гри та мистецьких завдань. Кожен ранок починатиметься з йоги, гімнастики Норбекова чи інших вправ від учасників та організаторів курсу, кожен вечір учасники ділитимуться власним досвідом, обговорюватимуть дизайнерські проблеми та слухатимуть місцевих екологічних активістів (ранкові та вечірні заняття не входять до обов’язкової програми).

Практична частина складається з трьох модулів, що пройдуть в різних пермакультурних центрах:

  • «Людина та інші тварини» 15-17 червня, пермакультурний центр «Зелені кручі»;
  • «Рослини та ґрунт» 27 - 28 липня, пермакультурний центр «Присадибне господарство Родини Білоус»;
  • «Природні стихії» та дизайнерський практикум 24-27 серпня, Екологічний Науковий Центр біля м. Ржищів, Київська область.

Ви можете пройти тільки один або декілька практичних модулів, але для отримання сертифіката обов’язкове проходження повного курсу. Якщо вам складно пройти повний курс цього року, ви можете “добрати” пропущені модулі у наступні роки.

Ми радимо вам знайти можливість пройти весь курс повністю. Це дасть вам бачення пермакультури у різних її практичних проявах. Це можливість відвідати три цікавих місця. А також знайти нових цікавих друзів - протягом трьох модулів команда згуртовується та стає однією сім'єю!

Дизайнерський практикум

Ми будемо вважати своє навчання добре проведеним, якщо в результаті ви отримаєте більш цілісне, системне бачення навколишнього світу. Отже, ви зможете виконати реальний дизайнерський проект!

Завершення практичної частини - презентація та обговорення створених проектів, видача сертифікатів та святкування!

Ми не вимагаємо будь-яких попередніх знань від учасників, але будемо раді, якщо ви поділитеся своїм власним унікальним досвідом і знаннями в сфері інтересів курсу.

Ми організуємо декілька вебінарів, де пермакультурні центри проведуть презентації своїх проектів і ви зможете побачити втілення пермакультурних проектів на практиці.

Розклад всіх занять практичних модулів

 

МОДУЛЬ "ЛЮДИНА ТА ІНШІ ТВАРИНИ"

Дати: 15-17 червня (початок субота 15 червня об 10.30, закінчення понеділок 17 червня о 16.00, це вихідний день після Трійці)

Місце проведення: екопоселення та пермакультурний центр «Зелені кручі», Київська область, Богуславський район. www.zelenikruchi.in.ua фейсбук сторінка

Викладачі: Павло Арданов та Анастасія Волкова

Перший модуль із серії практичних курсів пройде в екопоселенні «Зелені кручі». Цей модуль – момент знайомства учасників курсу, на яких чекає спільне навчання протягом літа та командна робота над дизайнерськими проектами в кінці. Тож ми розглянемо теми соціальної взаємодії, побудови сталих спільнот та команд. І екопоселення є доречним місцем для занурення в цю тему. У вас буде можливість подивитися на життя екопоселення, якому вже сім років, поспілкуватися з його мешканцями, взяти участь у дискусіях та пограти в ігри, що спрямовані на створення сталих спільнот.

Також ми розглянемо місце тварин в пермакультурі та побудуємо разом курячий трактор. Третій день буде присвячений темі екологічного будівництва: ми відвідаємо будинок, побудований із солом’яних панелей та конопляної костри, та спробуємо власні сили у саманному будівництві.

На вас чекає екскурсія до мальовничих пагорбів пермакультурного центру «Зелені кручі» та садиби «Морквяні вовки», під час якої ви побачите пермакультурний город із грядками різних типів та численими пермакультурними прийомами, модульний садок, саманний будинок, технології збору та утримання дощової води та багато іншого.

Ввечері ми будемо збиратися біля вогнища для спілкування.

Проживання: гарна та комфортна екосадиба «Лісова казка»

Вартість проживання за дві ночі:

1) окрема спальня із двоспальним ліжком 1400 грн (ціна за спальню, ви можете розділити її із чоловіком/дружиною/дитиною/подругою), є дві спальні

2) матрац на еко горищі або місце на лежанці 480 грн з людини, 8 місць

3) у власному наметі на території садиби (є туалет та літній душ), 100 грн з людини

Поруч ставок із пляжем

Харчування: вегетаріанське, смачне, частково місцеві продукти. В суботу обід та вечеря, в неділю сніданок-обід-вечеря, в неділю сніданок-обід з казана: 650 грн

Проїзд: від Києва 140 км. Ми будемо або організовувати трансфер (близько 400 грн в обидві сторони), або розподіляти учасників без машин до учасників на машинах.

Якщо ви сироїд, ви можете не брати харчування або взяти харчування за половину вартості (салати та фрукти будуть).

Як проходить навчання у пермакультурному центрі "Зелені кручі"

05 06
07 08

Ви можете переглянути фотографії із вступних курсів в пермакультуру, що проходили в «Зелених кручах» у 2018 році:  2-3 червня 201814-15 липня 2018

 

МОДУЛЬ "РОСЛИНИ ТА ГРУНТ"

Дати: 27-28 липня (початок в суботу о 8.00, закінчення в неділю о 21.00)

Місце проведення: пермакультурний центр "Присадибне господарство Родини Білоус". www.bilous.in.ua фейсбук сторінка

Викладачі: Тетяна Чучко та Іванна Білоус

Другий модуль із серії практичних курсів пройде в Родовому помісті сім'ї Білоусів що на Хмельниччині. Це стале господарство, в якому живе та працює уже четверте покоління.

У нас буде унікальна можливість поринути в життя та працю на землі поряд з досвідченими городниками-садоводами. Ми розглянемо теми відродження грунтів та природовідповідного рослинництва. У нас буде можливість долучитись до закладання лавандового поля, створення вуличного вермикомпостера. Ми навчимось легко та продуктивно освоювати цілину різними видами грядок. Будемо сіяти, саджати та збирати благородні гриби, а також поїдемо на екскурсію в тепличне господарство по вирощуванню шампіньйонів, та на страусину ферму.

Навчимось збирати, сушити та зберігати різні види насіння, побачимо як іде процес селекції нових сортів. Ми матимемо можливість попрацювати як у великій професійній теплиці, так і побачити можливості різних хендмейд пермакультурних розсадників.

Будемо шукати та створювати мікроклімати на ділянці. Попрактикуємось у водозборі, облаштуємо міні-водойму, трав"яну спіраль. У нас буде можливість на практиці побачити алейне землеробство. Навчимось визначати типи та склад грунтів. Здобудемо навички спостереження в дикій природі під час екскурсії до р. Случ. У вечірні години ми співатимемо пісень під гітару біля вогнища, а також відвідаємо цікаві майстер-класи додатково запрошених викладачів.

Господарство межує зі школою, тому дітям буде достатньо місця на стадіоні, ігровому майданчику, в саду. Є можливість організувати волонтера-няньку.

Проживання: на території пермакультурного центру, 100 грн з людини

1) у просторій 37-метровій теплиці з комфортними спальними еко-місцями на запашному сіні;

2) у власному наметі на території господарства;

Є туалети, літній душ, можливість набрати гарячої води з будинку, а також поруч ставок із пляжем.

Харчування: вегетаріанське та сироїдне. 650 грн за два дні.

Окремо подаватимуть молочні продукти та яйця. Годуватимуть нас дуже смачно та багато! Традиційними сільськими стравами та кулінарними шедеврами з новомодніх овочів. Продукти усі місцеві, свіжозібрані та натуральні. Ми пригощатимемось домашнім бездріжджовим хлібом та здобою, сироїдними смаколиками. У вартість харчування входять кавоперерви з домашньою випічкою, а також можливість ласувати овочами, фруктами, ягодами, що ростуть в господарстві, коли вам захочеться.

Одним словом нам створять всі необхідні умови для інтенсивної практичної роботи. Тому Налаштовуємось, що ці вихідні проведемо дуже працьовито !

Ви можете переглянути коротке відео про господарство

По закінченню курсу є можливість придбати як натуральні продукти харчування, так і якісний посадковий матеріал різних рослин у вигляді насіння та саджанців.

Усіх учасників курсу також чекають подарунки від пермакультурного центру! А найбільш активні отримають набір рослин для лісосаду.

Фотографії з присадибного господарства родини Білоус:

09 10
12 13

 

МОДУЛЬ "ПРИРОДНІ СТИХІЇ" ТА ДИЗАЙНЕРСЬКИЙ ПРАКТИКУМ

Дати: 24-27 серпня

Місце проведення: Екологічний Науковий Центр біля м. Ржищів, Київська область

Викладачі: Богдан Попов і Валентина Мовчан

Третій модуль із серії практичних курсів пройде у Екологічному Науковому Центрі. Основний фокус цього модулю - водні ресурси. Цей модуль завершаючий і він дасть можливість учасникам пермакультурного курсу зібрати в одне ціле отримані протягом всього курсу знання та практичні  навички, а також впевнено застосовувати їх на практиці.

Учасники отримують практичні навички спостереження та картування територій, а також вміння збирати інформацію у місцевого населення і спілкуватися з клієнтами, для яких ви розробляєте пермакультурний дизайн.

Також відбудуться практичні заняття по виготовленню деревного вугілля, його застосуванню як грунтополіпшуючої добавки,  а також фільтруючого субстрату для питної або стічної води.

Ми познайомимось з різними ручними інструментами  та з тим як їх ефективно використовувати у своєму господарстві.   

Зранку заняття йогою та іншими вправами.

Ввечері   будемо збиратися у великому індіанському  тіпі біля вогнища та тренуватися в мистецтві розповідати історії що є одним з корисних умінь для пермакультурного дизайнера та вчителя.

Проживання: у будівлі Екологічного Наукового Центру. Треба мати з собою спальні мішки та туристичні коврики. Вартість з людини 100 грн/день.

Також можливе проживання у власних наметах. Вартість з людини 50 грн/день.

Туалет та літній душ на дворі. Також є сауна,туалет та гарячий душ у будівлі.

Харчування: вегетаріанська кухня, овочі та фрукти по сезону. Для м’ясоїдів окремо буде запропонований м'ясний стіл. Вартість - 900 грн з людини за чотири дні.

Викладачі курсу та місцеві пейзажі:

14 15
PANO 20181018 121048
marjan01 marjan02

 

Головна сторінка курсу
Теоретична частина
Наші викладачі
Реєстрація та оплата

 


Заходи наших партнерів
Всі дотичні до пермакультури події