Сертифікаційний курс пермакультурного дизайну

Теоретична частина - вебінари (36 годин, близько 10 доповідачів з України та закордону, можливість отримати матеріали на дисках, 700 грн). 

Тижневий практикум 2050 грн (19 - 25 серпня 2018, с.Воля-Гомулецька, Львівська обл)

Безкоштовні вебінари для військових АТО та членів їх родин та вимушених переселенців.

Цього року поєднаний з курсом "Управління водними ресурсами в пермакультурі"!

Поділіться,
будь ласка
з друзями!

 

 

PDC2

Відеозапрошення та ознайомчі заняття

Увімкніть субтитри cc

Додаткові відкриті вебінари

Пермакультура - це навчання у природи.Її метою є зробити наше життя більш стійким та продуктивним при одночасному зниженні роботи та витрат енергії. Ми досягаємо цього, беручи природу в якості моделі для розробки наших власних будинків, садів, ферм, міст і сіл.

Що таке сертифікаційний курс пермакультурного дизайну?

Пройшовши 72-годинний курс ви отримаєте знання з різних аспектів пермакультури, міжнародний сертифікат, та можливість подальшого росту в якості викладача пермакультури та пермакультурного дизайнера. Всебічне розуміння пермакультури дасть вам можливість стати рушієм позитивних змін у вашій спільноті, розвивати екологічне землеробство та місцеву економіку, будувати справедливе суспільство, охороняти та відновлювати природу. Наш курс дає вам те, що ви не можете отримати з книг: досвід пермакультурної дизайну. Він ґрунтується на серії вправ, в яких ви розробляєте дизайн для конкретної ділянки або соціального об'єкта. Немає кращого способу навчання, ніж практика. На цьому курсі ми вперше пропонуємо можливість розпочати роботу над власним дизайнерським проектом, для чого вебінари будуть згруповані у тематичні блоки, а виконуючи домашні завдання, ви крок за кроком розроблятимете дизайн власної ділянки, керуючись перекладеним нами посібником для дизайнерів та за нашої підтримки.

Чого очікувати?

Цей курс принесе можливість значних і позитивних змін у вашому житті. Хоча пермакультуру найчастіше пов'язують з садівництвом та землеробством, її принципи, етика та методи дизайну можуть бути адаптовані та використані кожною людиною для досягнення більш гармонійного та сталого способу життя вдома та на роботі, у місті чи в селі, можливість покращити життя вже зараз. Пермакультура закликає нас використовувати місцеві ресурси, отримувати максимальну користь від знань та вмінь - ваших та вашої спільноти, спираючись на традиційну мудрість, науку і нашу вроджену здатність спостерігати і вчитися у довколишнього світу. Загалом курс являє собою динамічне поєднання творчих занять. Практична частина курсу дуже інтерактивна та проходитиме у формі живого спілкування, роботи в парах та мінігрупах, акторської гри та мистецьких завдань, та включатиме ігрові вправи протягом робочого дня для активізації творчого мислення та групової динаміки. Кожен ранок починатиметься з йоги, гімнастики Норбекова чи інших вправ від учасників та організаторів курсу, кожен вечір учасники ділитимуться власним досвідом, обговорюватимуть дизайнерські проблеми та слухатимуть місцевих екологічних активістів (ранкові та вечірні заняття не входять до обов’язкової програми). Учасники працюватимуть над дизайнерськими проектами демонстаційно-освітнього центру пермакультури. На завершення - презентація та обговорення проектів, видача сертифікатів та святкування! Ми не очікуємо будь-яких попередніх знань від учасників, але будемо раді, якщо ви поділитеся своїм власним унікальним досвідом і знаннями в сфері інтересів курсу.

Ознайомитись з попередніми курсами і відгуками учасників

Вартість

Вебінари - 700 грн, повний курс (вебінари + практичні) - 2050 грн. Вартість проживання 0 /  100 грн / 350 грн в залежності від умов, 3-разового харчування - 150 грн день. Учасники курсу можуть придбати посібник Араньї "Пермакультурний дизайн крок за кроком" за зниженою ціною 180 грн. Зарахування на курс здійснюватиметься після отримання оплати (у випадку відмови участі у курсу оплата буде повернута за вирахуванням 200 грн за теоретичну частину та 300 грн за практичну частину; оплата за житло відшкодовуватиметься лише якщо знайдеться інший учасник на це місце) .

 

Ми пропонуємо безкоштовну участь у теоретичній частині курсу для для військових АТО та членів їх родин, вимушених переселенців, жителів Донбасу та Криму. Ми шукаємо спонсорів (оплата проїзду та харчування), щоб дати можливість учасникам із цих груп пройти і практичну виїздну частину курсу.

Знижки

За кожного приведеного на курс учасника ви отримуєте знижку (по 200 грн за теоретичну та практичну частину). Попросіть залучених вами учасників вказувати ваше прізвище в реєстраційній формі. Ця знижка стосується членів родини!

Проживання

0 / 100 / 350 грн/день залежно від умов (власний намет / колиба 4 людини / окрема кімната). Проживання в кімнатах на базі відпочинку "Альбатрос" Фото кімнат - за посиланням

Місце проведення

Ecoincubator2Тижневий практикум буде проводитися на території демонстраційно-освітнього центру пермакультури.  "Екоінкубатор". Це меліоративний полігон Екологічного коледжу Львівського національного аграрного університету. У 2017 році прийнято рішення створити на його базі багатофункціональне господарство для навчання студентів і усіх бажаючих методам пермакультури та органічного землеробства. 

Ecoincubator1

Ecoincubator3

Як дістатися

Інформація буде повідомлена зареєстрованим учасникам.

Харчування

150 грн/день, 3-х разове, в кафе на березі озера. Харчування на курсі передбачене вегетаріанське/сироїдне. Більшість продуктів - місцеві. Частину овочів і зелені плануємо виростити самі. Бажаючі (за додаткову плату) зможуть дозамовити собі рибні або м"ясні страви.Якщо у вас є спеціальні вимоги до харчування - вкажіть це, будь ласка, в реєстраційній формі

Діти

Ми не забезпечуємо організований нагляд чи окрему програму для дітей протягом курсу. Ви можете приїхати з партнером чи іншим членом родини який / яка доглядатиме за дітьми. Або діти можуть брати участь у курсі (батьки відповідатимуть за їх здоров’я та поведінку).

Контактна інформація

ГС "Пермакультура в Україні": perma.ukraineet.jpggmail.com  http://permaculture.in.ua

Організаційний комітет курсу:

  • Людмила Кузка, ludakuzka89et.jpggmail.com, +38 (096) 9471613.
  • Тетяна Чучко, TatyanaСhet.jpgukr.net, +38 (067) 7501140.
  • Павло Арданов, pavlo.ardanovet.jpggmail.com, +38 (096) 9471612.

Новини

News     Слідкуйте за новинами  курсу на фейсбук.

 

Обов'язкові 72 години курсу поділені на два етапи:

Теоретична частина - лекції біля 10 доповідачів з України та закордону Домашні завдання на аналіз ваших життєвих ситуацій. Лекції можна переглядати у зручний для вас час, задавати питання викладачам по Емейл та під час відеозустрічей, що будуть організовані для відповідей на запитання. Подача інформації супроводжується мультимедійними презентаціями, окрім того учасники отримують конспекти занять та список додаткових матеріалів (книги, статті та відео) до кожної теми. Закріплювати матеріал ви можете на прикладі власних проектів!

Що таке пермакультура ~ Етика пермакультури ~ Принципи пермакультурного дизайну ~ Зони, сектори та планування з врахуванням висот ~ Паттерни в природі та ефект межі ~ Гільдії, сукцесія ~ Лісосад ~ Досвід створення водойм ~ Вода та валоканави ~ Аквапоніка та аквакультура ~ Інтегрований захист рослин ~ Коротка історія ґрунтів ~ Відновлення та збереження ґрунтів ~ Перетворення енергії деревами ~ Догляд за лісом ~ Агролісівництво ~ Кліматичні фактори ~ Фермерство в помірному кліматі ~ Мікроклімати ~ Земляні роботи ~  Екобудівництво ~ Підготовка житла до зими та енергоефективний будинок ~ Територіальні громади та місцеве самоврядування ~ Біорегіони та перехідні міста ~ Стійкі спільноти та сталий розвиток селищ ~ Мрії дракона - метод втілення групових проектів ~ Ресурси та прибуток ~ Холістичне фермерство ~ Доступ до землі ~ Міська пермакультура ~ Доцільні технології ~ Концепції та теми в дизайні ~ Функціональний дизайн ~ Формальна та неформальна економіка.

Практична частина

Прості геодезичні інструменти ~ Горизонталі та робота з А-рамкою ~ Картування ~ Управління водними ресурсами господарства ~ Очищення водойм та створення біоплато ~ Організація дощового водозбору ~ Еко-санітарія ~ Біорізноманітність та Мережа життя ~ Спостереження патернів та крайових ефектів ~ Визначення зон та секторів ~ Знаходження та створення мікрокліматів ~ Типи ґрунтів ~ Визначення складу ґрунту ~ Стратегії рослинництва: від городу до ферми ~ Тваринництво, постійний випас, тваринний трактор ~ Життя і робота в соціумі ~ Робота в групі, соціотипи ~ Все є даром: мінімізація, використання та переробка відходів ~ Енергоефективне планування ~ Збереження ресурсів на ділянці ~ Навички спостережливості ~ Мульчування та компостування ~ Процес дизайну та презентація проекту ~ Стратегії енергозбереження. Доцільні технології та відновлювана енергія ~ Дизайн для екстремальних і катастрофічних ситуацій ~ Збереження насіння, розплідники ~ Опитування клієнтів.

Це тиждень роботи «в польових умовах», де ми пройдемо всі етапи планування від спілкування з клієнтом до створення пермакультурного дизайнерського проекту. Ми досліджуватимемо патерни та мікроклімати, грунти і біорізноманіття, малюватимемо карту місцевості, будемо вчитися спостереженням, енергоефективності, створенню стратегій, робитимемо і аналізуватимемо грядки різних типів і багато чого ще... Якщо ви хочете, щоб ми провели майбутній курс на вашій території - заповніть, будь ласка, цей запитальник.

Христина Заверуха

(вебінари)

Христина Заверуха - викладач, фермер і соціальний підприємць, спеціалізується на розробці програм поширення грамотності та стійкості в міжнародному контексті. Працювала та навчалася в неприбуткових громадських організаціях та вищих навчальних закладах у Бронксі, Брукліні, Пенсільванії, Еквадорі, Україні, Вірджинії та Ефіопії. Її освітні практики висвітлювалися журналом Нью-Йорк Таймс, документальний фільм "Я вивчаю Америку", і на телеканалі Аль-Джазіра Америка. Працювала пермакультурним дизайнером в компанії Green Path та консультувала дрібних ефіопських фермерів щодо вирощування органічних авокадо та інших культур в полікультурній системі. Зараз навчає пермакультурі в організації Beyond Organic Design, США.

Проект міського саду в Нью Йорку

Блог Христини про її пермакультурні проекти.

Від малого до великого: пермакультура в цифрах

Тетяна Чучко

(вебінари та практикум)

Керівник громадської організації «Львівський Клуб органічного землеробства і пермакультури» (вже більше 10 років ми допомагаємо дачникам і городникам вирощувати екологічно чисті урожаї), співзасновник Еко-Клубу у Львові - спільноти екологічних проектів і організацій, співзасновник Громадської спілки «Пермакультура в Україні» (і в ній керівник проекту «Навчання»).

“Пермакультурою цікавлюсь давно. Для мене пермакультура - це цілий світ, в якому хочеться гармонійно жити.

Створюю пермакультурний центр "Екоінкубатор" у Львівській області.

Подальше життя планую повністю пов’язати з пермакультурою, розвинути Українську Школу Пермакультури."

Павло Арданов

(вебінари)

Кандидат наук (ступінь PhD отримав 2013 року в університеті міста Оулу, Фінляндія, де вивчав взаємодію рослин з корисними мікроорганізмами). Керівник Громадської спілки "Пермакультура в Україні", випускник та співорганізатор перших в Україні курсів пермакультурного дизайну.

“Є прихильником пермакультури через її універсальність - це світогляд людини майбутнього та раціональна дизайнерська платформа, що гармонійно поєднує органічне землеробство, енергоефективність, будівництво з природних матеріалів, здоровий спосіб життя і набагато більше! Використовую принципи пермакультури у щоденному житті киянина та в низьковитратному господарюванні на дачі.”

Віталія Лазоркіна

(вебінари та практикум)

Архітектор, дизайнер, вчитель пермакультури

“Думаю, що принципи пермакультури, це ті універсальні принципи, яка дала нам сама природа, для розуміння довколишнього світу та нашого в ньому місця. Не важливо, чи мова про людські стосунки, землеробство чи соціальні явища - розуміння принципів та етики пермакультури може дати нам відповіді на всі питання!”

Федір Рябінін

(вебінари)

Садовий майстер з більш ніж 20-річним стажем та викладач авторських курсів з пермакультурного садівництва, сертифікований пермакультурний дизайнер, автор численних статей із садівництва та пермакультури, керівник клуба органічного землеробства м. Донецьк.

“Для мене ідеальний садівник - (Творець + Дослідник + Майстер + Мудрець + Оптиміст) * РАдість = РАдісний садівник.”

Богдан Попов

(практикум)

 Popov

Еколог (MSc), коваль, пермакультурист, спеціалист по екосанітарії. Піонер пермакультури в Україні,  студент Білла Моллісона, перекладач та редактор його книжок, розробник та дизайнер систем очистки стічних вод, систем збору дощової води, сухих туалетів.

Валентина Мовчан

(практикум)

Movchan

Народилась 01.01.1955 р. у селі на Черкащині, закінчила біологічний факультет Київського університету ім. Т.Г.Шевченка у 1976 р., потім аспірантуру в Інституті гідробіології. Кандидат біологічних наук. З 2009 р. працюю в Університеті "Україна" в Києві, декан факультету біомедичних технологій.

 Іванна Білоус

(практикум)

Bilous

Більше 6 років разом з чоловіком створюємо Родове помістя на 1,3 га. Маємо лісосад, гряди по Хольцеру, теплі грядки В. Розума. Слідкуємо за фільмами Джеффа Лотона, копаємо озеро, приймаємо активну участь в екофестивалях України.
Нижче знаходяться реєстраційна форма (праворуч) та платіжні кнопки (ліворуч). Ми приймаємо усі платежі як благодійні внески). 
  

LiqPay - українська платформа для прийому карткових платежів (комісія 2,75% - будь ласка, додайте її до сплачуваної суми)

Donate button ua

PayPal

PayPal button

Button bank transfer

 

 
Пермакультура (перманентна або стала культура + стале землеробство) - підхід до вирішення проблем, спрямований на пошук взаємовигідних рішень; дизайн земельних та соціальних систем на основі принципів сталого розвитку, перейнятих з природи та місцевої культури. 

PC Principles ua

Девид Холмгрен "Сущность пермакультуры"

 

DesignWhole

Аранья "Пермакультурний дизайн крок за кроком"

Чекаємо вас на курсі!


 

Події від наших спонсорів та партнерів

Cyber Ponic to the Moon. Презентація проекту Як безоплатно отримати земельну ділянку в Україні?Все в порядку. Організація простору для зайнятих людейZero Waste Event з Беа ДжонсонСексуальна екологічність як тренд 2018 European Permaculture Convergence 2018