Курс для тих, хто хоче зрозуміти пермакультуру в її багатогранності та отримати нове цілісне бачення світу. Для тих, хто хоче покращити якість життя та стати рушієм позитивних змін у спільноті, розвивати сільське та міське фермерство, екологічне землеробство та місцеву економіку, будувати справедливе суспільство, охороняти та відновлювати природу. Програма курсу відповідає міжнародному стандарту 72 годин навчання. По закінченні курсу видається сертифікат пермакультурного дизайнера міжнародного зразка.

Курс складається з трьох частин:

1. Теоретична частина. Це відеолекції (36 годин), які можна переглядати у зручний для вас час, конспекти занять та список додаткових матеріалів (книги, статті та відео) до кожної теми. Матеріали можна отримати на дисках

2. Практична частина. Це три модулі, що відбуватимуться в різніх пермакультурних центрах. Модулі будуть максимально орієнтованими на практику. Ви відвідаєте три мальовничих куточки України, де пермакультура вже застосовується, зануритесь на декілька днів в інший світ, зробите власними руками чимало речей, отримаєте нові знайомства, обміняєтесь досвідом з іншими учасниками та обов'язково знайдете нових друзів.

3. Дизайнерський практикум. Він буде поєднаний з третім практичним модулем. Ви розробите реальний дизайнерський проект! Завершення практичної частини - презентація та обговорення створених проектів, отримання сертифікатів та святкування.

Теоретична частина
Практична частина
Наші викладачі
Реєстрація та оплата

 

 

Історія сертифікаційного курсу пермакультурного дизайну

Сертифікаційний курс був розроблений Біллом Моллісоном для навчання принципів та основ екологічного дизайну для добробуту планети та суспільства. Його викладають по всьому світу, студентами курсу стали сотні тисяч людей. В Україні курс проходить щорічно з 2012 року. Основні викладачі курсу пройшли спеціальне навчання для викладачів і мають право видавати сертифікати міжнародного зразка.

Що Вам дасть проходження курсу?

 • Отримаєте основні теоретичні знання
 • Можете розпочати планування власної ділянки
 • Побачите і оціните досвід трьох пермакультурних центрів
 • Набудете/покращите/закріпите необхідні навички під час виконання практичних занять
 • Відвідаєте екскурсії на тематично пов'язані проекти
 • Виконаєте дизайнерський проект (індивідуальний або груповий) і проведете його презентацію

Цей курс обов’язково привнесе позитивні зміни у ваше життя. Хоча пермакультуру найчастіше пов'язують з садівництвом та землеробством, її принципи, етика та методи дизайну можуть бути адаптовані та використані кожною людиною для досягнення більш гармонійного та сталого способу життя вдома та на роботі, у місті чи в селі. Пермакультура закликає нас використовувати місцеві ресурси, отримувати максимальну користь від знань та вмінь - ваших та вашої спільноти, спираючись на традиційну мудрість, науку і нашу вроджену здатність спостерігати і вчитися у довколишнього світу. Практична частина курсу це також завжди обмін унікальним досвідом між учасниками. Ми будемо раді, якщо ви поділитеся своїм знаннями та напрацюваннями в сфері інтересів курсу.

Фотографії з практичної частини сертифікаційного курсу 2018

01 02
03 04

 

Вартість курсу

 • Повний курс (теорія + 3 практичних модулі + дизайнерський практикум) - 3000 грн
 • Теоретична частина окремо - 700 грн
 • Практична частина окремо (3 практичних модулі) - 2300-2450 грн
 • Модуль «Людина та інші тварини» - 1050 грн
 • Модуль «Рослини та ґрунт» - 1050 грн
 • Модуль «Природні стихії» - 1050-1200 грн. На цьому модулі передбачена екскурсія, для якої організовується трансфер. Ціну трансферу важко зафіксувати наперед, тому можливі зміни ціни модуля
 • Дизайнерський практикум - 525 грн

Трансфер з вокзалу та на екскурсії у цю суму не входить. Проживання та харчування оплачуються додатково (опції та вартість - в описі практикумів).

Учасники курсу можуть придбати посібник Араньї "Пермакультурний дизайн крок за кроком" за зниженою ціною 180 грн.

 

Кожного року ми намагаємось підтримати військових АТО, членів їх родин, вимушених переселенців та потребуючих, тому надаємо для них безкоштовно вебінари і декілька льготних місць на практичній частині. Ми шукаємо спонсорів, щоб дати можливість учасникам із цих груп та малозабезпеченим пройти практичну виїзну частину курсу.

За кожного приведеного на курс учасника ви отримуєте знижку (по 200 грн за теоретичну та практичну частину). Попросіть залучених вами учасників вказувати ваше прізвище в реєстраційній формі. Ця знижка стосується членів родини!

Діти

Ми не забезпечуємо організований нагляд чи окрему програму для дітей протягом курсу. Ви можете приїхати з партнером чи іншим членом родини який/яка доглядатиме за дітьми. Або діти можуть брати участь у курсі (батьки відповідатимуть за їх здоров’я та поведінку).

Контактна інформація

Слідкуйте за новинами курсу на фейбук сторінці

Якщо виникли питання напишіть нам perma.ukraineet.jpggmail.com

Організаційний комітет:

 • Ірина Казакова, i.w.kazakovaet.jpggmail.com, +38 (067) 7716129.
 • Тетяна Чучко, TatyanaСhet.jpgukr.net, +38 (067) 7501140.
 • Павло Арданов, pavlo.ardanovet.jpggmail.com, +38 (096) 9471612.

 

Теоретична частина
Практична частина
Наші викладачі
Реєстрація та оплата

 WELCOME


Заходи наших партнерів
Всі дотичні до пермакультури події