«Пермакультура теплих грядок Розума. Новітні розробки в поєднанні із вермикультурним компостуванням харчових відходів»

проводить автор грядок - Володимир Розум
доповнює - Володимир Сесін

Основні теми:
1. Новітні технологічні розробки теплих грядок Розума( ТГР) і їх практичне застосування в поєднанні з вермикультурою.
2. Висадка винограду в ТГР.
Революційна технологія швидкого підвищення родючості грунтів.
3. Компостування харчових відходів - усвідомлена необхідність на шляху до сталого розвитку.
4. Модульний червятник - до 500 кг дармового біогумусу на рік і ніяких турбот!

Презентація нового ручного садово-городнього інструменту “мотика плоскоріз Розума“

Тепла грядка Розума – це цілісна екосистема, в якій гармонійно поєднуються, підтримують та доповнюють один одного корисні бактерії, гриби, комахи та рослини. Вона, порівняно зі звичайними грядками, значно краще зберігає вологу, і живить рослини, завдяки уже проферментованій і переведеній в доступну форму органіці – результату злагодженої роботи біоти.
Завдяки ТГР навіть цілком виснажені, збіднені грунти у перші ж роки дають високі врожаї екологічно чистої продукції!

На семінарі ви познайомитесь і навчитесь закладати новітні модифікації ТГР, застосовуючи які можна значно полегшити садово-городні роботи з врахуванням попереднього практичного досвіду з такими грядками в різних кліматичних умовах і грунтах. Особливо коли їх в поєднанні з вермикультурою застосовувати як основну складову пермакультурного дизайну при закладанні саду, городу, вітрозахисних смуг, виноградників, теплиць і парників для вирощування екологічно-чистої продукції з найменшими затратами праці із одночасним підвищенням родючості землі.

Крім цього будуть висвілені наступні теми:

1. Трансформування валоканав у поперечні ТГР і їх різновиди. Особливості закладання.
2. Ефективне виведення слимаків з городу за допомогою ТГР( в тому числі рудого іспанського), їх профілактика.
3. Зональне освоєння пермакультурних зон за допомогою різноманітних ТГР. В т.ч. колового виду із значним спрощенням обробітку землі.
4. Захист від бур'янів в ТГР- новітні технологічні рішення і проста агротехніка їх виведення.
5. Наповнення ТГР ефективною вологоутримуючою сумішшю для гарантованого забезпечення вологою навіть в посушливих місцевостях.
6. Куреневі ТГР - повне об'ємне використання потенційних можливостей ТГР для вирощування на них максимально можливих врожаїв.
7. Особливості закладання поверхневих ТГР без рівчаків органічних доріжок для розміщення їх навколо вже посаджених кущів і дерев.
8. Вирощування лохини на всіх грунтах за допомогою ТГР підвищеної кислотності без внесення хімічних кислотних речовин.
9. Новітні схеми вирощування садово- городніх культур з використанням технології І.Овсінського і мінімальної кількості мульчі(картопляні грядки, Око всесвіту...).
10. Різновиди садових ТГР.Висадка дерев в посадкові ями мінімального розміру з мотивацією їх добувати собі вологу і поживні речовини аналогічно тим, які виросли з насіння і подальшим утворенням мікоризно - кореневої спільноти на основі ТГР.
11. Особливості екологічного навчання підростаючого покоління через технологію ТГР як самої оптимального і ефективного по суті.
Лекція+практичне заняття - В. Розум.

Компостування харчових відходів - усвідомлена необхідність на шляху до сталого розвитку.
На семінарі ви дізнаєтеся, як навчитися вирішувати цю глобальну проблему локальним шляхом, причому - з чималою користю для себе. Дізнаєтеся, як відбувається процес компостування, які для цього існують пристрої та технології, як зберігати, транспортувати та застосовувати готовий компост. Розглянемо типові помилки, які ускладнюють процес компостування. Окрему увагу приділимо розгляду економічної, екологічної, соціальної, естетичної та гігієнічної сторонам питання. Також обговоримо перспективи подальшого розвитку проекту компостування харчових відходів на місцевому, регіональному та національному рівнях.

Модульний червятник - до 500 кг дармового біогумусу на рік і ніяких турбот!.
На цьому семінарі ви дізнаєтеся, як утримувати і розводити технологічних хробаків в модульних червятниках, а саме: які є породи хробаків і види червятників, як визначитися з технологією, як самому зробити найпростіший червятник, як годувати хробаків і доглядати за ними в різні пори року, як найзручніше забирати біогумус і як його використовувати. Розглянемо типові помилки початківців. Не залишимо без уваги соціальну і економічну сторони питання - які потрібні вкладення? Як скоро вони окуповуються? Чи можна на цьому заробляти, і якщо так - то як?
Лекція+практичне заняття - проводить Володимир Сесін, кандидат географічних наук, керівник Канівського клубу органічного землеробства «ЗемлеТвореЦь», керуючий компанією «Зоря-МікроБіоЕффект», екопоселенец з 10-ти річним стажем (екопоселення «Росичі», Канівський р-н, Черкаська обл.)

Семінари містять багато корисної інформації для дачників, городників, садівників, початківців, бувалих екопоселенців і поміщиків, екоактивістів і борців за чистоту, а також всіх тих, хто щодня виробляє харчові відходи і замислюється над шляхами їх подальшої переробки.

Майстер-клас по щепленню дерев.
Ви дізнаєтеся, які є надійні і прості методи щеплення дерев, що, куди і як робити щеплення, які є секрети і тонкощі цієї справи, зможете отримати первинні навички щеплень. Майстер-клас проводить Сергій Харченко, учень відомого екосадовода В.Г.Вусика, екопоселенець з більш ніж 10-ти річним стажем (екопоселення «Росичі», Канівський р-н, Черкаська обл.)

Проживання учасників в чарівній Экоусадьба "Лесная Сказка". Це унікальна можливість пожити у казковому саманному будинку, що поєднує в собі екологічність та комфорт. На вас чекає смачне вегетаріанське харчування. А також романтичний вечір біля вогнища з бардом Сергієм Долгоруком.

Крім навчання та комфортних умов проживання, цей дводенний курс дає можливість побачити, що таке життя в екопоселенні, та подихати чистим повітрям серед неймовірної краси пейзажів. Поруч ставок та ліс, і буде передбачено вільний час для купання та прогулянки.

На курсі передбачено 20 місць.

Вартість курсу:
2000 грн з проживанням в окремій спальні із двоспальним ліжком (для другої людини в одній спальні з вами участь в семінарі 1100 грн, якщо тільки харчування – 500 грн).-2 спальні.
1700 грн з проживанням на екогорищі. - 6 місць
1500 грн з проживанням у літньому будинку, (типу Хостел) - 4 місця
1300 грн у власному наметі (на території є туалет та літній душ)
Можливо приїхати раніше, або залишитись на відпочинок у садибі. Для цього зв’язуйтесь із Экоусадьба «Лесная Сказка»

Можна приїхати з дітьми (якщо діти маленькі, хтось із батьків має за ними доглядати).

Відстань від Києва 140 км, на машині 2 години. Можливий трансфер з Києва, якщо буде достатня кількість бажаючих (орієнтовно 450 грн туди й назад), або ми розподілимо пасажирів по машинах інших учасників.

По питаннях участі дзвоніть - Анастасія Курганська 06723039 93

rozum01 rozum02
rozum03 rozum04


Заходи наших партнерів
Всі дотичні до пермакультури події