Про захід   Програма   Проживання   Харчування   Як дістатися Реєстрація Новини   Контакти

Інформаційні партнери заходу

Допоможіть поширити інформацію у ваших спільнотах! Висилайте ваш логотип на perma.ukraine(et)gmail.com

Logo Ukraine Берегиня Логотіп Заря МікроБіоЕфект      

Третя зустріч української пермакультурної спільноти
"Розвиток Мережі Центрів пермакультури"

 

Відео запрошення

Відео з минулорічних зустрічей

25 лютого 2018, 09:30 до 19:30.

Ужгородський національний університет.

пл. Народна, 3 (ректорат) - ранкові презентації, вул. Волошина, 32 (біологічний факультет) - секційні засідання. 

Сторінка заходу на Фейсбук. 

Запрошуємо вас на щорічну зустріч шанувальників пермакультури!

Пермакультура (перманентна або стала культура + стале землеробство) - підхід до вирішення проблем, спрямований на пошук взаємовигідних рішень; дизайн земельних та соціальних систем на основі принципів сталого розвитку, перейнятих з природи та місцевої культури (більше про пермакультуру).

Основною темою нашої зустрічі буде розвиток мережі пермакультурних центрів. Пермакультурна спілка України розпочала створення мережі демонстраційно-освітніх центів під час минулорічної пермакультурної зустрічі. З осені 2017 року до роботи долучилося багато завзятих волонтерів, що створили колективний образ мережі, провели планування та об'єдналися в робочі групи, розробили критерії центів та платформи для спілкування їх засновників і багато іншого, чим ми з вами поділимось під час зустрічі. Бажання створити демонстраційно-освітні центри висловили кілька десятків господарств, які також поділяться з вами своїми концепціями та існуючими можливостями навчання та волонтерства. Ми вивчаємо найкращий досвід створення пермакультурних мереж в інших країнах, і маємо бажання продовжувати співпрацю в цьому напрямі з нашими сусідами з центральної Європи. Тому на пермакультурній зустрічі досвідом створення мереж поділяться пермакультурні організації Польщі, Словаччини, Чехії, Угорщини, Великобританії, Прибалтики та Скандинавії. Ми створили прекрасний образ мережі пермакультурних центів України, що включає можливості екскурсій, волонтерства та стажування на фермах, обміну ресурсами та насінням, збуту та бартеру екологічної продукції (що дає змогу забезпечити доступне здорове харчування для кожного!) та розробили покрокову систему підтримки становлення пермакультурних центів. Запрошуємо вас приєднатися!

Logo conference 2018Іншою родзинкою третьої української пермакультурної зустрічі стане науково-практична конференція «Пермакультура та екологічно-безпечне землеробство», що проходитиме напередодні, у суботу 24 лютого та включатиме такі секції, як агроекологія, екобудівництво, екосанітарія, енергоефективність, управління водними ресурсами, екологія в місті тощо. Наука збагачує пермакультуру новими знаннями, тоді як остання пропонує свої принципи науці, щоб та сприяла сталому розвитку людства. Отже, українські науковці матимуть можливість дати рекомендації практикам, презентувати результати колегам та започаткувати нові партнерства. Див. Інформаційний лист наукової конференції.

На минулорічній зустрічі вперше та дуже успішно ми організували окрему програму для дітей. Тому цього року ми знову запрошуємо дітей та бажаючих провести заняття – виліпити чи намалювати ескізи майбутніх пермаклуьтурних проектів, донести в цікавій та доступній формі або через гру суть пермакультурних методів господарювання та життя, створити кімнатні городи, показати розвиваючі мультики і багато іншого, що підказує вам досвід та фантазія. Зважайте, що заняття можуть бути орієнтованими як на групи певного віку, так і бути спільними для всіх дітей, особливо якщо проводяться в ігровій формі.

І, звичайно ж, практики пермакультури зможуть поділитися своїм досвідом у формі доповідей, обговорень або майстер-класів. Пермакультурні зустрічі допомагають нам формувати базу знань, оскільки ми проводимо відеозаписи всіх презентацій та збираємо тези, графічні резюме та плани проведення майстер-класів. Тому тих доповідачів, які вже виступали, ми просимо подавати інші теми (за винятком дитячої програми, де частину минулорічних занять ми можемо повторити). Також будемо раді новим виступаючим.

Якщо ви навчалися пермакультурі, є практикуючим пермакультурним дизайнером, шукаєте рішення для ведення сталого фермерства, чи просто чули про пермакультуру та хотіли б дізнатися більше, поліпшити якість життя та долучитися до творчої та активної спільноти, тоді цей захід саме для вас! Для того, щоб всі бажаючі змогли взіти участь, ми пропонуємо доступну реєстаційну плату у розмірі 250 грн (безкоштовна участь для доповідачів та волонтерів, дітей, учасників АТО та вимушених переселенців; знижки для тих, кому далеко добиратись). Шукаємо благодійників, які допоможуть взяти участь у заході тим, хто цього найбільше потребує, але не може оплатити.

Наша зустріч - це більше, ніж екофестиваль, адже ми запрошуємо вітчизняних практиків пермакультури та закордонних експертів для запуску нових напрямів багатогранної пермакультури, та створюємо умови для пошуку партнерів, рішень та започаткування нових проектів. Окрім доповідей програма включатиме майстер-класи та тематичне спілкування у невеликих групах, сформованих за регіонами та за напрямами. Також буде ярмарок екологічної продукції. І, звичайно, святкування наших спільних досягнень.Темою наших заходів у 2017 році буде пермакультурне фермерство, і ми запрошуємо вас долучитися до наших проектів, зокрема до створення мережі демонстраційно-освітніх центрів пермакультури та розробки моделі сталого та прибуткового селянського господарства.

Це унікальний захід, який варто відвідати якщо ви:

  • Хочете створити чи відвідати домонстраційно-освітній центр пермакльтури та розвивати пермакультуру в Україні.
  • Бажаєте дізнатися, чим живе українська та східноєвропейська пермакультурна спільнота.
  • Прагнете побачити пермакультуру в дії.
  • Хочете підвищити свій рівень як пермакультурного дизайнера.
  • Маєте досвід або цінну інформацію з нашої теми, якими варто поділитися.
  • Стикнулися з проблемами при реалізації ваших пермакультурних проектів - ми спробуємо знайти рішення разом!
  • Хочете долучитися до участі в пермакультурних проектах та шукаєте партнерів у свої проекти.
  • Бажаєте корисно та весело провести час в колі однодумців та друзів.

Українська пермакультурна спільнота

Український пермакультурний рух є відносно молодим. Перший сертифікаційний курс пермакультурного дизайну було проведено у 2011 році, а згодом ще 4 такі курси, на двох останніх вже викладали підготовлені українські викладачі. Кожному, хто зареєструється та оплатить участь у теоретичній та практичній частинах курсу пермакультурного дизайну, ми даруємо безкоштовну участь у пермакультурній зустрічі 2018! У 2016 році було проведено спеціалізований курс для дизайнерів та підприємців “Пермакультура як власна справа” та першу в Україні пермакультурну зустріч. Цього ж року ми переклали та видали першу пермакультурну книгу українською - посібник для дизайнерів “Пермакультурний дизайн крок за кроком”. Це стало базою для формування команди вітчизняних пермакультурних дизайнерів та створення мережі демонстаційно-освітніх центів, серед яких може бути і ваше господарство! Цього року ми відвідали пермакультурні ферми Чехії, Словаччини та угорщини, провели 3-денну конференцію "Пермакуільтура для ферм", знали фільми про наш поїзки та записали всі презентації, які ви знайдете за цим посиланням. За цей час ми знайшли чудових партнерів, які розвивають ринок органічної продукції в Україні, міське фермерствокооперативний рухтериторіальні громади та місцеве самоврядування, створюють громадські сади та переробляють міські харчові відходи,  створюють банк насіння та реалізують чудовий фільм про пермакультурне садівництво. Український пермакультурний рух готовий до потужного розгортання! Започаткований кількома активістами, зараз він має стати відповідальністю всієї вітчизняної пермакультурної спільноти (приєднатися)!

PC people

PC for Farms

Програма

25 ЛЮТОГО, УЖГОРОД. Реєстрація: 08:30 - 09:30. Презентації: 09:30 - 18:25. Культурна програма: 18:40 - 19:30. Спільна вечеря: 19:30 - 20:30.

Зараз формується, доповідачі анонсуватимуться на сторінці заходу у фейсбук. Див попередню програму нижче або за цим посиланням.

Більш детальна інформація про презентації за цим посиланням.

Ми запрошуємо кожного стати доповідачем на пермакультурній зустрічі! Якщо ви можете поділитися надихаючими прикладами пермакультури – нехай Вас почують!

Проїзд

Відкриття Зустрічі та ранкові презентації відбудуться в актовій залі ректорату Ужгородського національного університету за адресою: пл. Народна, 3, м. Ужгород, Секційні засідання — у приміщенні біологічного факультету Ужгородського національного університету за адресою: вул. Волошина, 32, м. Ужгород. Посилання на мапу

Їхати від залізничного і автовокзалу автобусом № 5. Виходити, якщо до ректорату, на площі Дружби Народів (вул. Боженка); якщо до біологічного факультету — на площі Поштовій.

Квитки на потяг або автобус можна замовити онлайн. РЕКОМЕНДУЄМО ПРИДБАТИ КВИТКИ НА ПОЇЗД ЯКМОГА РАНІШЕ, ПОЧИНАЮЧИ З 10 СІЧНЯ (ЇХ МОЖУТЬ ШВИДКО РОЗКУПИТИ НА ВИХІДНІ). Якщо квитків немає, завжди можна скористатися сервісом пошуку попутників BlaBlaCar: це цікаво, недорого та допоможе зменшити подорожуючим свій вуглецевий слід! 

Харчування

Буде спільний стіл з екологічних продуктів, де кожен поділиться тим, що вродило, слідуючи на практиці етичному принципу пермакультури “справедливий розподіл”. На ярмарку ви зможете скуштувати продукцію ваших пермакультурних однодумців. Бажаючих залишитися на спільну вечерю (19:30-20:30), ми попросимо зробити невеликий добровільний внесок щоб докупити вегетаріанських страв

Проживання

Жителів Ужгорода ми запрошуємо бути гостинними та приймати приїжджих, зокрема наших іноземних гостей (цю інформацію можна зазначити в реєстраційній формі). Для пошуку та бронювання місць у хостелах та готелях ви можете скористатися цим сервісом. А може, хтось з вас вже чув про систему здачі приватного житла Airbnb та сервіс гостинності Couchsurfing? Це можливості подорожувати пермакультурно, то чом би не скористатися?

Ми забронювали хостел біля біля університету. Ви можете також скористатися заброньованими нами місцями (вкажіть в реєстраційній формі)

Діти, домашні тварини та доступність для інвалідів

Буде виділена окрема кімната для дітей, де вони знаходитимуться під постійним наглядом батьків та волонтерів (буде організовано графік чергування). Вперше буде організована окрема пермакультурна програма для дітей!

На жаль, приміщення університету не мають полегшеного доступу для неповносправних.

В університеті не місце домашнім тваринам, тому ваших улюбленців доведеться залишити вдома. 

Контактна інформація

Громадська Спілка  "Пермакультура в Україні" (Павло Арданов, Тетяна Чучко): perma.ukraine(et)gmail.com - звертатися з питань співпраці з організацією та розвитку мережі пермакультурних центів.

Ужгородський національний університет (Любов Маргітай): lyubov.margitay(et)uzhnu.edu.ua, 050 825 0319, 063 228 2639 - звертатися з питань науково-популярної конференції та орієнтації на місці.

Юрій Шепелюк: 500ekoheroes(et)gmail.com, 097 043 8583  - звертатися з приводу всіх організаційних питань.

News Слідкуйте за новинами на сторінці ГС "Пермакультура в Україні" та на сторінці заходу на фейсбук.
Нижче знаходяться двомовна реєстраційна форма (праворуч) та платіжні кнопки (ліворуч). Ми приймаємо усі платежі як благодійні внески)
 
Поділіться,
будь ласка
з друзями!

 

 
 

LiqPay - українська платформа для прийому карткових платежів (комісія 2,75%, потрібне смс підтвердження)

Donate button ua

PayPal

PayPal button

Button bank transfer

Якщо картковий платіж не проходить - зв'яжіться з вашим банком чи змініть самостійно в інтернет банку ліміт для операцій через мережу інтернет.

Будь ласка, повідомте нам про сплату реєстраційного внеску.

Ми з радістю відповімо на Ваші запитання!

perma.ukrainegmail.com

380-96-947-1612

 

Події від наших спонсорів та партнерів

Як безоплатно отримати земельну ділянку в Україні? Курс з міського фермерства