Пермакультурна бібліотека українською мовою!
Intro cover ua Детальніше... Aranya cover Детальніше... Edible trees Детальніше...

Практична частина буде насичена дослідженнями, спостереженнями, різноманітними роботами і цікавими екскурсіями. Це роботи «в польових умовах», де ми пройдемо всі етапи планування від спілкування з клієнтом до створення пермакультурного дизайнерського проекту. Ми досліджуватимемо патерни та мікроклімати, ґрунти і біорізноманіття, малюватимемо карту місцевості, будемо вчитися спостереженням, енергоефективності, створенню стратегій, а також фізично попрацюємо: будемо рити, садити, живцювати, створювати грядки різних типів і багато чого ще...

Практична частина курсу дуже інтерактивна та проходитиме у формі живого спілкування, роботи в парах та мінігрупах, акторської гри та мистецьких завдань. Кожен ранок починатиметься з йоги, гімнастики Норбекова чи інших вправ від учасників та організаторів курсу, кожен вечір учасники ділитимуться власним досвідом, обговорюватимуть дизайнерські проблеми та слухатимуть місцевих екологічних активістів (ранкові та вечірні заняття не входять до обов’язкової програми).

Практична частина складається з трьох модулів, що пройдуть в різних пермакультурних центрах:

 • «Людина та інші тварини» 15-17 червня, пермакультурний центр «Зелені кручі»;
 • «Рослини та ґрунт» 27 - 28 липня, пермакультурний центр «Присадибне господарство Родини Білоус»;
 • «Природні стихії» та дизайнерський практикум 24-27 серпня, Екологічний Науковий Центр біля м. Ржищів, Київська область.

Ви можете пройти тільки один або декілька практичних модулів, але для отримання сертифіката обов’язкове проходження повного курсу. Якщо вам складно пройти повний курс цього року, ви можете “добрати” пропущені модулі у наступні роки.

Ми радимо вам знайти можливість пройти весь курс повністю. Це дасть вам бачення пермакультури у різних її практичних проявах. Це можливість відвідати три цікавих місця. А також знайти нових цікавих друзів - протягом трьох модулів команда згуртовується та стає однією сім'єю!

Дизайнерський практикум

Ми будемо вважати своє навчання добре проведеним, якщо в результаті ви отримаєте більш цілісне, системне бачення навколишнього світу. Отже, ви зможете виконати реальний дизайнерський проект!

Завершення практичної частини - презентація та обговорення створених проектів, видача сертифікатів та святкування!

Ми не вимагаємо будь-яких попередніх знань від учасників, але будемо раді, якщо ви поділитеся своїм власним унікальним досвідом і знаннями в сфері інтересів курсу.

Ми організуємо декілька вебінарів, де пермакультурні центри проведуть презентації своїх проектів і ви зможете побачити втілення пермакультурних проектів на практиці.

Розклад всіх занять практичних модулів

 

МОДУЛЬ "ЛЮДИНА ТА ІНШІ ТВАРИНИ"

Дати: 15-17 червня (початок субота 15 червня об 10.30, закінчення понеділок 17 червня о 16.00, це вихідний день після Трійці)

Місце проведення: екопоселення та пермакультурний центр «Зелені кручі», Київська область, Богуславський район. www.zelenikruchi.in.ua фейсбук сторінка

Викладачі: Павло Арданов та Анастасія Волкова

Перший модуль із серії практичних курсів пройде в екопоселенні «Зелені кручі». Цей модуль – момент знайомства учасників курсу, на яких чекає спільне навчання протягом літа та командна робота над дизайнерськими проектами в кінці. Тож ми розглянемо теми соціальної взаємодії, побудови сталих спільнот та команд. І екопоселення є доречним місцем для занурення в цю тему. У вас буде можливість подивитися на життя екопоселення, якому вже сім років, поспілкуватися з його мешканцями, взяти участь у дискусіях та пограти в ігри, що спрямовані на створення сталих спільнот.

Також ми розглянемо місце тварин в пермакультурі та побудуємо разом курячий трактор. Третій день буде присвячений темі екологічного будівництва: ми відвідаємо будинок, побудований із солом’яних панелей та конопляної костри, та спробуємо власні сили у саманному будівництві.

На вас чекає екскурсія до мальовничих пагорбів пермакультурного центру «Зелені кручі» та садиби «Морквяні вовки», під час якої ви побачите пермакультурний город із грядками різних типів та численими пермакультурними прийомами, модульний садок, саманний будинок, технології збору та утримання дощової води та багато іншого.

Ввечері ми будемо збиратися біля вогнища для спілкування.

Проживання: гарна та комфортна екосадиба «Лісова казка»

Вартість проживання за дві ночі:

1) окрема спальня із двоспальним ліжком 1400 грн (ціна за спальню, ви можете розділити її із чоловіком/дружиною/дитиною/подругою), є дві спальні

2) матрац на еко горищі або місце на лежанці 480 грн з людини, 8 місць

3) у власному наметі на території садиби (є туалет та літній душ), 100 грн з людини

Поруч ставок із пляжем

Харчування: вегетаріанське, смачне, частково місцеві продукти. В суботу обід та вечеря, в неділю сніданок-обід-вечеря, в неділю сніданок-обід з казана: 650 грн

Проїзд: від Києва 140 км. Ми будемо або організовувати трансфер (близько 400 грн в обидві сторони), або розподіляти учасників без машин до учасників на машинах.

Якщо ви сироїд, ви можете не брати харчування або взяти харчування за половину вартості (салати та фрукти будуть).

Як проходить навчання у пермакультурному центрі "Зелені кручі"

05 06
07 08

Ви можете переглянути фотографії із вступних курсів в пермакультуру, що проходили в «Зелених кручах» у 2018 році:  2-3 червня 201814-15 липня 2018

 

МОДУЛЬ "РОСЛИНИ ТА ГРУНТ"

Дати: 27-28 липня (початок в суботу о 8.00, закінчення в неділю о 21.00)

Місце проведення: пермакультурний центр "Присадибне господарство Родини Білоус". www.bilous.in.ua фейсбук сторінка

Викладачі: Тетяна Чучко та Іванна Білоус

Другий модуль із серії практичних курсів пройде в Родовому помісті сім'ї Білоусів що на Хмельниччині. Це стале господарство, в якому живе та працює уже четверте покоління.

У нас буде унікальна можливість поринути в життя та працю на землі поряд з досвідченими городниками-садоводами. Ми розглянемо теми відродження грунтів та природовідповідного рослинництва. У нас буде можливість долучитись до закладання лавандового поля, створення вуличного вермикомпостера. Ми навчимось легко та продуктивно освоювати цілину різними видами грядок. Будемо сіяти, саджати та збирати благородні гриби, а також поїдемо на екскурсію в тепличне господарство по вирощуванню шампіньйонів, та на страусину ферму.

Навчимось збирати, сушити та зберігати різні види насіння, побачимо як іде процес селекції нових сортів. Ми матимемо можливість попрацювати як у великій професійній теплиці, так і побачити можливості різних хендмейд пермакультурних розсадників.

Будемо шукати та створювати мікроклімати на ділянці. Попрактикуємось у водозборі, облаштуємо міні-водойму, трав"яну спіраль. У нас буде можливість на практиці побачити алейне землеробство. Навчимось визначати типи та склад грунтів. Здобудемо навички спостереження в дикій природі під час екскурсії до р. Случ. У вечірні години ми співатимемо пісень під гітару біля вогнища, а також відвідаємо цікаві майстер-класи додатково запрошених викладачів.

Господарство межує зі школою, тому дітям буде достатньо місця на стадіоні, ігровому майданчику, в саду. Є можливість організувати волонтера-няньку.

Проживання: на території пермакультурного центру, 100 грн з людини

1) у просторій 37-метровій теплиці з комфортними спальними еко-місцями на запашному сіні;

2) у власному наметі на території господарства;

Є туалети, літній душ, можливість набрати гарячої води з будинку, а також поруч ставок із пляжем.

Харчування: вегетаріанське та сироїдне. 650 грн за два дні.

Окремо подаватимуть молочні продукти та яйця. Годуватимуть нас дуже смачно та багато! Традиційними сільськими стравами та кулінарними шедеврами з новомодніх овочів. Продукти усі місцеві, свіжозібрані та натуральні. Ми пригощатимемось домашнім бездріжджовим хлібом та здобою, сироїдними смаколиками. У вартість харчування входять кавоперерви з домашньою випічкою, а також можливість ласувати овочами, фруктами, ягодами, що ростуть в господарстві, коли вам захочеться.

Одним словом нам створять всі необхідні умови для інтенсивної практичної роботи. Тому Налаштовуємось, що ці вихідні проведемо дуже працьовито !

Ви можете переглянути коротке відео про господарство

По закінченню курсу є можливість придбати як натуральні продукти харчування, так і якісний посадковий матеріал різних рослин у вигляді насіння та саджанців.

Усіх учасників курсу також чекають подарунки від пермакультурного центру! А найбільш активні отримають набір рослин для лісосаду.

Фотографії з присадибного господарства родини Білоус:

09 10
12 13

 

МОДУЛЬ "ПРИРОДНІ СТИХІЇ" ТА ДИЗАЙНЕРСЬКИЙ ПРАКТИКУМ

Дати: 24-27 серпня

Місце проведення: Екологічний Науковий Центр біля м. Ржищів, Київська область

Викладачі: Богдан Попов і Валентина Мовчан

Третій модуль із серії практичних курсів пройде у Екологічному Науковому Центрі. Основний фокус цього модулю - водні ресурси. Цей модуль завершаючий і він дасть можливість учасникам пермакультурного курсу зібрати в одне ціле отримані протягом всього курсу знання та практичні  навички, а також впевнено застосовувати їх на практиці.

Учасники отримують практичні навички спостереження та картування територій, а також вміння збирати інформацію у місцевого населення і спілкуватися з клієнтами, для яких ви розробляєте пермакультурний дизайн.

Також відбудуться практичні заняття по виготовленню деревного вугілля, його застосуванню як грунтополіпшуючої добавки,  а також фільтруючого субстрату для питної або стічної води.

Ми познайомимось з різними ручними інструментами  та з тим як їх ефективно використовувати у своєму господарстві.   

Зранку заняття йогою та іншими вправами.

Ввечері   будемо збиратися у великому індіанському  тіпі біля вогнища та тренуватися в мистецтві розповідати історії що є одним з корисних умінь для пермакультурного дизайнера та вчителя.

Проживання: у будівлі Екологічного Наукового Центру. Треба мати з собою спальні мішки та туристичні коврики. Вартість з людини 100 грн/день.

Також можливе проживання у власних наметах. Вартість з людини 50 грн/день.

Туалет та літній душ на дворі. Також є сауна,туалет та гарячий душ у будівлі.

Харчування: вегетаріанська кухня, овочі та фрукти по сезону. Для м’ясоїдів окремо буде запропонований м'ясний стіл. Вартість - 900 грн з людини за чотири дні.

Викладачі курсу та місцеві пейзажі:

14 15
PANO 20181018 121048
marjan01 marjan02

 

Головна сторінка курсу
Теоретична частина
Наші викладачі
Реєстрація та оплата

 

Вартість курсу

 • Повний курс (теорія + 3 практичних модулі + дизайнерський практикум) - 3000 грн
 • Теоретична частина окремо - 700 грн
 • Практична частина окремо (3 практичних модулі) - 2300 грн
 • Модуль «Людина та інші тварини» - 1050 грн
 • Модуль «Рослини та ґрунт» - 1050 грн
 • Модуль «Природні стихії» - 1050 грн
 • Дизайнерський практикум - 525 грн

Трансфер з вокзалу та на екскурсії у цю суму не входить. Проживання та харчування оплачуються додатково (опції та вартість - в описі практикумів).

Учасники курсу можуть придбати посібник Араньї "Пермакультурний дизайн крок за кроком" за зниженою ціною 180 грн.

 

Кожного року ми намагаємось підтримати військових АТО, членів їх родин, вимушених переселенців та потребуючих, тому надаємо для них безкоштовно вебінари і декілька льготних місць на практичній частині. Ми шукаємо спонсорів, щоб дати можливість учасникам із цих груп та малозабезпеченим пройти практичну виїзну частину курсу.

За кожного приведеного на курс учасника ви отримуєте знижку (по 200 грн за теоретичну та практичну частину). Попросіть залучених вами учасників вказувати ваше прізвище в реєстраційній формі. Ця знижка стосується членів родини!

Реєстрація

Ви можете обрати тільки один або декілька практичничних курсів але для отримання сертифіката обов’язкове проходження повного курсу. Якщо вам складно пройти повний курс цього року, ви можете “добрати” пропущені частини у наступні роки.

Перевага при зарахуванні на курс надається учасникам, які зареєструвались на повний курс. Кількість учасників повного сертифікаційного курсу обмежена - 30 осіб.

РЕЄСТРАЦІЙНА ФОРМА

Ви можете вважати, що місце на курсі для вас зарезервоване тільки після оплати навчання.

При відмові від участі в курсі або якоїсь його частини, передоплата повертається за винятком рекламних витрат і банківських процентів.

Зарахування на курс здійснюватиметься після отримання оплати. У випадку відмови участі у курсі оплата буде повернута за вирахуванням 200 грн за теоретичну частину та 300 грн за практичну частину; оплата за житло відшкодовуватиметься лише якщо знайдеться інший учасник на це місце).

Оплата

Варіанти оплати. Ми є неприбутковою громадською організацією - будь ласка, вказуйте в призначенні платежа: Безповоротна фінансова допомога на cтатутну діяльність ГС "Пермакультура в Україні"

LiqPay - українська платформа для прийому карткових платежів (комісія 2,75% - будь ласка, додайте її до сплачуваної суми)

Donate button ua 

 

PayPal

PayPal button 

 

 

Button bank transfer

 

 

Головна сторінка курсу
Теоретична частина
Практична частина
Наші викладачі

 

 

Теоретична частина - це запис вебінарів, які можна переглядати у зручний для вас час, конспекти та список додаткових матеріалів (книги, статті та відео) до кожної теми.

36 годин вебінарів, 9 викладачів з України та закордону!

Теми лекцій

 • Що таке пермакультура?
 • Етика пермакультури
 • Принципи пермакультурного дизайну
 • Зони, сектори та планування з врахуванням висот
 • Паттерни в природі та ефект межі
 • Гільдії, сукцесія
 • Лісосад
 • Досвід створення водойм
 • Вода та валоканави
 • Аквапоніка та аквакультура
 • Інтегрований захист рослин
 • Коротка історія ґрунтів
 • Відновлення та збереження ґрунтів
 • Перетворення енергії деревами
 • Догляд за лісом
 • Агролісівництво
 • Кліматичні фактори
 • Фермерство в помірному кліматі
 • Мікроклімати
 • Земляні роботи
 • Екобудівництво
 • Підготовка житла до зими та енергоефективний будинок
 • Територіальні громади та місцеве самоврядування
 • Біорегіони та перехідні міста
 • Стійкі спільноти та сталий розвиток селищ
 • Мрії дракона - метод втілення групових проектів
 • Ресурси та прибуток
 • Холістичне фермерство
 • Доступ до землі
 • Міська пермакультура
 • Доцільні технології
 • Концепції та теми в дизайні
 • Функціональний дизайн
 • Формальна та неформальна економіка

Додаткові безкоштовні вебінари від викладачів курсу:

Підтвердженням проходження теоретичної частини є виконання домашніх завдань і ви можете обрати один з двох варіантів:

 • відповіді на засвоєння матеріалу
 • якщо ви хочете розробити проект для власної ділянки, ви можете розпочати це вже під час проходження теоретичної частини. Розроблені нами домашні завдання дозволять вам провести підготовчу роботу для створення такого проекту. Вони включатимуть спостереження і аналіз особистих аспектів: цілі, бажані елементи, ресурси, проблеми і загрози, зони і сектори вашої ділянки.

Ви можете розраховувати на нашу підтримку: можете задавати питання викладачам по імейл та під час відеозустрічей, що будуть організовані для відповідей на запитання.

Головна сторінка курсу
Практична частина
Наші викладачі
Реєстрація та оплата

 

Базові поняття пермакультури

Пермакультура (перманентна або стала культура + стале землеробство) - підхід до вирішення проблем, спрямований на пошук взаємовигідних рішень; дизайн земельних та соціальних систем на основі принципів сталого розвитку, перейнятих з природи та місцевої культури.

PC Principles ua

Завантажити довідник "Сутність пермакультури за Девідом Холмгреном" (російською)

 

zavyrukha   

Христина Заверуха (вебінари)

Христина Заверуха - викладач, фермер і соціальний підприємць, спеціалізується на розробці програм поширення грамотності та стійкості в міжнародному контексті. Працювала та навчалася в неприбуткових громадських організаціях та вищих навчальних закладах у Бронксі, Брукліні, Пенсільванії, Еквадорі, Україні, Вірджинії та Ефіопії. Її освітні практики висвітлювалися журналом Нью-Йорк Таймс, документальний фільм "Я вивчаю Америку", і на телеканалі Аль-Джазіра Америка. Працювала пермакультурним дизайнером в компанії Green Path та консультувала дрібних ефіопських фермерів щодо вирощування органічних авокадо та інших культур в полікультурній системі. Зараз навчає пермакультурі в організації Beyond Organic Design, США.

Проект міського саду в Нью Йорку

Від малого до великого: пермакультура в цифрах

 chuchko  

Тетяна Чучко (вебінари та практикум)

Керівник громадської організації «Львівський Клуб органічного землеробства і пермакультури» (вже більше 10 років ми допомагаємо дачникам і городникам вирощувати екологічно чисті урожаї), співзасновник Еко-Клубу у Львові - спільноти екологічних проектів і організацій, співзасновник Громадської спілки «Пермакультура в Україні» (і в ній керівник проекту «Навчання»).

“Пермакультурою цікавлюсь давно. Для мене пермакультура - це цілий світ, в якому хочеться гармонійно жити.

Створюю пермакультурний центр "Екоінкубатор" у Львівській області.

Подальше життя планую повністю пов’язати з пермакультурою, розвинути Українську Школу Пермакультури."

ardanov    

Павло Арданов (вебінари та практикум)

Кандидат наук (ступінь PhD отримав 2013 року в університеті міста Оулу, Фінляндія, де вивчав взаємодію рослин з корисними мікроорганізмами). Керівник Громадської спілки "Пермакультура в Україні", випускник та співорганізатор перших в Україні курсів пермакультурного дизайну.

“Є прихильником пермакультури через її універсальність - це світогляд людини майбутнього та раціональна дизайнерська платформа, що гармонійно поєднує органічне землеробство, енергоефективність, будівництво з природних матеріалів, здоровий спосіб життя і набагато більше! Використовую принципи пермакультури у щоденному житті киянина та в низьковитратному господарюванні на дачі.”

lazorkina    

Віталія Лазоркіна (вебінари)

Архітектор, дизайнер, вчитель пермакультури

“Думаю, що принципи пермакультури, це ті універсальні принципи, яка дала нам сама природа, для розуміння довколишнього світу та нашого в ньому місця. Не важливо, чи мова про людські стосунки, землеробство чи соціальні явища - розуміння принципів та етики пермакультури може дати нам відповіді на всі питання!”

riabinin2    

Федір Рябінін (вебінари)

Садовий майстер з більш ніж 20-річним стажем та викладач авторських курсів з пермакультурного садівництва, сертифікований пермакультурний дизайнер, автор численних статей із садівництва та пермакультури, керівник клуба органічного землеробства м. Донецьк.

“Для мене ідеальний садівник - (Творець + Дослідник + Майстер + Мудрець + Оптиміст) * РАдість = РАдісний садівник.”

 

 

Popov    

Богдан Попов (практикум)

Еколог (MSc), коваль, пермакультурист, спеціалист по екосанітарії. Піонер пермакультури в Україні, студент Білла Моллісона, перекладач та редактор його книжок, розробник та дизайнер систем очистки стічних вод, систем збору дощової води, сухих туалетів.

 movchan  

Валентина Мовчан (вебінари та практикум)

Народилась 01.01.1955 р. у селі на Черкащині, закінчила біологічний факультет Київського університету ім. Т.Г.Шевченка у 1976 р., потім аспірантуру в Інституті гідробіології. Кандидат біологічних наук. З 2009 р. працюю в Університеті "Україна" в Києві, декан факультету біомедичних технологій. 2017 року пройшла сертифікаційний курс пермакультурного дизайну. З 2018 року стала викладачем курсу та організатором пермакультурних конференцій та зустрічей.

Bilous    

Іванна Білоус (практикум)

Співвласниця тепличного господарства, квітникарка-практик, пермакультурний дизайнер, організатор пермакультурного центру "Присадибне господарство Родини Білоус". Більше 30 років живе в Родовому помісті, де творить та витворяє в ладу з природою. Займається дослідженнями та експериментами в природному та органічному землеробстві, насінництвом. Читає лекції та семінари про власний успішний досвід ведення сталого господарства в клубах ОЗ та екоцентрах. Приймає активну участь в екофестивалях України. З 2018 року викладач пермакультури. Мріє, щоб вся планета стала квітучим раєм!

Volkova2  

Анастасія Волкова (практикум)

Власниця садиби «Морквяні вовки» в екопоселенні «Зелені кручі» на Київщині. Разом із чоловіком вирішили переїхати зі столиці до екопоселення для вирощування власної їжі та проживання в здоровому середовищі. Анастасія навчалася органічному землеробству, пермакультурі та біодинаміці на курсах, семінарах та власному досвіді. Заснувавши в екопоселенні пермакультурний центр, Анастасія почала організовувати навчальні курси для поширення знань. На її власній ділянці можна побачити різні пермакультурні прийоми та методи.

Головна сторінка курсу
Теоретична частина
Практична частина
Реєстрація та оплата

 

Курс для тих, хто хоче зрозуміти пермакультуру в її багатогранності та отримати нове цілісне бачення світу. Для тих, хто хоче покращити якість життя та стати рушієм позитивних змін у спільноті, розвивати сільське та міське фермерство, екологічне землеробство та місцеву економіку, будувати справедливе суспільство, охороняти та відновлювати природу. Програма курсу відповідає міжнародному стандарту 72 годин навчання. По закінченні курсу видається сертифікат пермакультурного дизайнера міжнародного зразка.

Курс складається з трьох частин:

1. Теоретична частина. Це відеолекції (36 годин), які можна переглядати у зручний для вас час, конспекти занять та список додаткових матеріалів (книги, статті та відео) до кожної теми. Матеріали можна отримати на дисках

2. Практична частина. Це три модулі, що відбуватимуться в різніх пермакультурних центрах. Модулі будуть максимально орієнтованими на практику. Ви відвідаєте три мальовничих куточки України, де пермакультура вже застосовується, зануритесь на декілька днів в інший світ, зробите власними руками чимало речей, отримаєте нові знайомства, обміняєтесь досвідом з іншими учасниками та обов'язково знайдете нових друзів.

3. Дизайнерський практикум. Він буде поєднаний з третім практичним модулем. Ви розробите реальний дизайнерський проект! Завершення практичної частини - презентація та обговорення створених проектів, отримання сертифікатів та святкування.

Теоретична частина
Практична частина
Наші викладачі
Реєстрація та оплата

 

 

Історія сертифікаційного курсу пермакультурного дизайну

Сертифікаційний курс був розроблений Біллом Моллісоном для навчання принципів та основ екологічного дизайну для добробуту планети та суспільства. Його викладають по всьому світу, студентами курсу стали сотні тисяч людей. В Україні курс проходить щорічно з 2012 року. Основні викладачі курсу пройшли спеціальне навчання для викладачів і мають право видавати сертифікати міжнародного зразка.

Що Вам дасть проходження курсу?

 • Отримаєте основні теоретичні знання
 • Можете розпочати планування власної ділянки
 • Побачите і оціните досвід трьох пермакультурних центрів
 • Набудете/покращите/закріпите необхідні навички під час виконання практичних занять
 • Відвідаєте екскурсії на тематично пов'язані проекти
 • Виконаєте дизайнерський проект (індивідуальний або груповий) і проведете його презентацію

Цей курс обов’язково привнесе позитивні зміни у ваше життя. Хоча пермакультуру найчастіше пов'язують з садівництвом та землеробством, її принципи, етика та методи дизайну можуть бути адаптовані та використані кожною людиною для досягнення більш гармонійного та сталого способу життя вдома та на роботі, у місті чи в селі. Пермакультура закликає нас використовувати місцеві ресурси, отримувати максимальну користь від знань та вмінь - ваших та вашої спільноти, спираючись на традиційну мудрість, науку і нашу вроджену здатність спостерігати і вчитися у довколишнього світу. Практична частина курсу це також завжди обмін унікальним досвідом між учасниками. Ми будемо раді, якщо ви поділитеся своїм знаннями та напрацюваннями в сфері інтересів курсу.

Фотографії з практичної частини сертифікаційного курсу 2018

01 02
03 04

 

Вартість курсу

 • Повний курс (теорія + 3 практичних модулі + дизайнерський практикум) - 3000 грн
 • Теоретична частина окремо - 700 грн
 • Практична частина окремо (3 практичних модулі) - 2300-2450 грн
 • Модуль «Людина та інші тварини» - 1050 грн
 • Модуль «Рослини та ґрунт» - 1050 грн
 • Модуль «Природні стихії» - 1050-1200 грн. На цьому модулі передбачена екскурсія, для якої організовується трансфер. Ціну трансферу важко зафіксувати наперед, тому можливі зміни ціни модуля
 • Дизайнерський практикум - 525 грн

Трансфер з вокзалу та на екскурсії у цю суму не входить. Проживання та харчування оплачуються додатково (опції та вартість - в описі практикумів).

Учасники курсу можуть придбати посібник Араньї "Пермакультурний дизайн крок за кроком" за зниженою ціною 180 грн.

 

Кожного року ми намагаємось підтримати військових АТО, членів їх родин, вимушених переселенців та потребуючих, тому надаємо для них безкоштовно вебінари і декілька льготних місць на практичній частині. Ми шукаємо спонсорів, щоб дати можливість учасникам із цих груп та малозабезпеченим пройти практичну виїзну частину курсу.

За кожного приведеного на курс учасника ви отримуєте знижку (по 200 грн за теоретичну та практичну частину). Попросіть залучених вами учасників вказувати ваше прізвище в реєстраційній формі. Ця знижка стосується членів родини!

Діти

Ми не забезпечуємо організований нагляд чи окрему програму для дітей протягом курсу. Ви можете приїхати з партнером чи іншим членом родини який/яка доглядатиме за дітьми. Або діти можуть брати участь у курсі (батьки відповідатимуть за їх здоров’я та поведінку).

Контактна інформація

Слідкуйте за новинами курсу на фейбук сторінці

Якщо виникли питання напишіть нам perma.ukraineet.jpggmail.com

Організаційний комітет:

 • Ірина Казакова, i.w.kazakovaet.jpggmail.com, +38 (067) 7716129.
 • Тетяна Чучко, TatyanaСhet.jpgukr.net, +38 (067) 7501140.
 • Павло Арданов, pavlo.ardanovet.jpggmail.com, +38 (096) 9471612.

 

Теоретична частина
Практична частина
Наші викладачі
Реєстрація та оплата

 WELCOME


Заходи наших партнерів
Всі дотичні до пермакультури події